Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: «Народ невблаганно мудрішає»
2008-07-10 14:38:00

Оробець: «Народ невблаганно мудрішає»

Про невиконання коаліційної угоди, нагнітання політичної напруги та урядовий популізм у відповідях народного депутата України, члена Президії Єдиного Центру Лесі Оробець газеті «Столичные новости».

СН: З якими досягненнями наші політики підуть у літні відпустки?
Л. Оробець: Особливо пишатися, на жаль, нема чим. Всупереч надіям виборців, лише чверть законопроектів, передбачених коаліційною угодою, набули законної чинності. Із дванадцяти так званих президентських законопроектів повністю прийнято лише три: про ратифікацію статуту ГУАМ, про призначення позачергових виборів у Києві й приведення Закону «Про Кабінет міністрів України» у відповідність до конституційних вимог. Проте дотепер не скасовані депутатські пільги, не розширені повноваження органів місцевого самоврядування, не прийняті зміни до державного бюджету, хоча крайній термін його корекції минув ще в березні. Головне лихо коаліції полягає в тому, що наші партнери ставляться до загальних зобов'язань перед громадянами вкрай вибірково. Рішення про позачергові вибори в Києві - яскраве тому підтвердження. Не секрет, що подібний крок відбувся під неприхованим тиском БЮТ, лише через тиждень після створення тимчасової слідчої комісії парламенту з питань ситуації в місті. Ця комісія навіть не починала, по великому рахунку, своєї роботи. Що ж повинні були думати кияни? Підточували ефективність роботи коаліції й проекти, які прямо суперечили попереднім домовленостям, у тому числі переговори за участі Партії регіонів з приводу конституційної реформи, спрямовані на впровадження в країні відвертої двопартійної системи. Не більш конструктивною була позиція БЮТ і відносно планів приватизації Одеського припортового заводу, затіяної заради «проїдання», хоча завод і сьогодні приносить державі чималий прибуток. У той час, як коаліційна угода прямо зобов’язує уряд забезпечувати ефективне використання державного майна та направляти кошти від приватизації на потреби розвитку суспільства, а бюджетну політику погоджувати із цілями довгострокового економічного росту.

СН: Коли очікувати «політичної жари»: пізно восени або провесною?

Л. Оробець: Не слід нагнітати напругу - її й так вистачає. Шанс у нинішньої коаліції ще є. Ми за діалог і результативне голосування щодо законопроектів, погоджених перед виборами, у тому числі щодо скасування депутатських пільг, виконання соціальних зобов'язань тощо. Усе відбудеться, якщо наші партнери переборють «дитячу хворобу популізму» і згадають, що живемо не тільки сьогоднішнім днем. Надія на те, що народ невблаганно стає мудріше, ну, і ми - разом з ним.

Розмовляв Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ «Столичные новости»

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі