Новинавсі друкуватиДрукувати

Єдиний Центр вітає громадян України з нагоди 1020-тої річниці хрещення Русі
2008-07-25 17:22:00

Єдиний Центр вітає громадян України з нагоди 1020-тої річниці хрещення Русі

Христова віра не лише зміцнила державну владу та укріпила суспільну єдність, а й дала нечуваний поштовх для розвитку староукраїнської писемності, мови та культури.

Дорогі співвітчизники!
Хрещення Київської Русі у 988 році князем Володимиром Великим стало епохальною подією в історії України. Христова віра не лише зміцнила державну владу та укріпила суспільну єдність, а й дала нечуваний поштовх для розвитку староукраїнської писемності, мови та культури.
На теренах тогочасної України почалося справжнє духовно-національне піднесення: розбудовувалися християнські храми, розвивалися обрядові ремесла, релігійне мистецтво, духовна література, шкільництво та книжкова справа. Саме найвідоміші пам’ятки старокиївського християнства – “Слово про Закон і Благодать” митрополита Іларіона, “Повість временних літ”, “Києво-Печерський патерик” та інші – заклали підвалини формування та подальшого розвою української мови та культури. Русь утвердилася на світовій арені як авторитетна держава, в якій прагнули знайти надійного союзника Візантія, королівства Франції, Польщі, Угорщини.
Оглядаючись на славні сторінки нашої історії, спільними зусиллями ми повинні примножувати їх своєю любов’ю, терпимістю і вірою. Справжню радість викликає в нас той факт, що до урочистостей України з нагоди святкування Хрещення Русі прикута увага усього світу. Приїзд Вселенського патріарха Варфоломія Першого на святу київську землю – це велика пошана, приязнь і любов до українського народу.
Нехай Україна сповниться любов’ю, радістю, вірою, нехай всі українські оселі ніколи не покидає дух свята й добробуту.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі