Новинавсі друкуватиДрукувати

Богуцький: БЮТівці не мають права відбирати депутатські мандати за власним бажанням
2008-07-30 16:37:00

Богуцький: БЮТівці не мають права відбирати депутатські мандати за власним бажанням

Депутат Рівненської обласної ради, голова Рівненської обласної організації Єдиного Центру Валерій Богуцький заявляє, що буде в суді відстоювати своє право на депутатський мандат.

«Правова колізія дозволяє мені, покладаючись на рішення Конституційного суду, ефективно домагатися мого відновлення – у статусі депутата Рівненської обласної ради. Вважаю, що мій обов’язок перед виборцями полягає саме в тому, щоб пройти увесь цей шлях і спробувати відстояти засади елементарного народовладдя», - заявив у відповідь на дії обласної територіальної комісії, яка припинила його депутатські повноваження.
Причиною такого рішення Богуцький називає тиск на ТВК з боку обласного осередку БЮТ. 5 липня 2008 року його було обрано головою Рівненського обласного представництва Єдиного Центру. Відтак, Богуцький написав заяву про вихід із БЮТ, за списками якого був обраний народним депутатом. За словами Богуцького місцевий осередок БЮТ доклав усіх зусиль, щоб розправитися з ним як «неугодним» депутатом, який не хотів коритися наказам «згори» і натискати кнопки за командою.
«Однак, - продовжує він, - останні роз’яснення Конституційного суду чітко говорять, що приводом для позбавлення депутатського мандату є не вихід з партії, а вихід з конкретної фракції. Формально, це дозволяє тепер депутатам перестати обслуговувати своє партійне керівництво на місцях і спробувати знову працювати на людей – на своїх виборців.
Власне, саме це я і спробував зробити. І саме це найбільше й перелякало місцевих партфункціонерів БЮТ. Вони побачили реальну загрозу режиму політичного феодалізму, який дозволяє їм тримати рядових однопартійців та депутатів за кріпаків».
Довідка: 25 липня 2008 року, депутати-«бютівці» зірвали сесію Рівненської обласної ради через бажання в будь-який спосіб позбавити свого колишнього однопартійця, а нині голову Рівненської обласної організації Єдиного Центру Валерія Богуцького депутатського мандату - всупереч українському законодавству. Під час сесії Рівненської обласної ради повинні були розглядатися соціальні питань, зокрема питання перерозподілу понад 12 мільйонів гривень від перевиконання обласного бюджету на потреби медицини, освіти, галузі соцзахисту.
Сам Валерій Богуцький назвав цю подію безпрецедентною: «На сесію приїхали депутати та десятки керівників з усіх кінців області, які сподівалися на вирішення конкретних важливих проблем. І всі вони були змушені чекати – спочатку годину, потім дві, потім три, поки БЮТ, задіявши просто колосальні ресурси, намагався зібрати кворум ТВК, щоб позбавити Богуцького депутатського мандату. Кворуму зібрати не змогли і тоді вирішили зірвати засідання самої обласної ради».

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі