Новинавсі друкуватиДрукувати

Балога: Так звані кандидати-демократи сприяють встановленню в Україні авторитаризму
2010-01-14 09:49:00

Балога: Так звані кандидати-демократи сприяють встановленню в Україні авторитаризму

У разі перемоги на виборах Президента України політика, який в теорії та практиці сповідує авторитарний стиль правління, велика частка провини у цьому буде за тими кандидатами, які позиціонують себе як переконані демократи і щирі патріоти. Таку оцінку сьогодні висловив лідер Єдиного Центру Віктор Балога, коментуючи повідомлення засобів масової інформації про можливі консультації між окремими претендентами на пост Глави держави щодо спільних дій напередодні голосування 17 січня.

«Усілякі переговори в останні дні до виборів можна порівняти з гарячковим хапанням повітря після тривалої асфіксії. Тим більше, що ніхто з кандидатів, які називають себе представниками демократичних сил, так і не спромігся зробити усвідомлений, прагматичний і відповідальний крок до реального, а не бутафорського об’єднання зусиль. Часу було вдосталь, були відповідні ініціативи і всі можливості зіграти в єдину гру. Самовпевнена віра у власну винятковість, взаємна недовіра та намагання будь-що перехитрити конкурента, якими позначені кампанії кандидатів-«демократів», у підсумку призвели до реальної загрози встановлення в країні авторитаризму».

На переконання В.Балоги, розрізненість зусиль чинного Президента В.Ющенка, кандидатів А.Гриценка, Ю.Костенка і А.Яценюка є однією з головних причин того, що до першого туру голосування вони підійшли з рейтинговими показниками, які не дозволяють скласти навіть мінімальну противагу авторитарній перспективі для України. Особливі претензії виборці, що сповідують демократичні цінності, мають висувати до трійки претендентів, які відхрестилися від можливості провести переговори про консолідовані зусилля з діючим Главою держави. Адже їхніх власних ресурсів – особистісних, штабних, організаційних – було очевидно недостатньо навіть для виходу в другий тур, не кажучи про одноосібну перемогу.

«А.Гриценко побудував кампанію на вихвалянні себе особисто і своїх власних якостей, в які, за його уявленнями, неодмінно повинні були повірити українці. Ю.Костенко більше просував своє ім’я та бренд очолюваної ним партії, що вказувало на його бажання не перемогти в президентській кампанії, а здобути реванш на виборах у Верховну Раду. А.Яценюк вже наприкінці літа остаточно заплутався у пріоритетах власної програми, а завдяки старанням російських політтехнологів у його риториці стали відверто вчуватися неодиктаторські нотки».

Лідер Єдиного Центру вважає, що демократичність трьох названих політиків не пройшла першого серйозного випробування, і їхнє майбутнє вельми сумне. Щонайменше, їм вже незабаром доведеться пояснювати своїм прихильникам, чому і своїми діями, і бездіяльністю вони поставили під прямий удар демократичну перспективу України. Такі запитання обов’язково постануть з усією прямотою вже на місцевих виборах у травні. Уникнути аргументованої відповіді навряд чи вдасться, хіба що з сорому ці політики та їхні політичні сили відмовляться балотуватися. 

«У нинішній ситуації трійка Гриценко-Костенко-Яценюк для протидії загрозі встановлення авторитаризму мала б закликати своїх прибічників підтримати чинного Президента як людину з найвищим рівнем довіри у таборі демократів. Зробити це слід негайно, не чекаючи результатів першого туру голосування. У другому турі будь-які подібні заклики вже не матимуть ані найменшого значення», - підкреслив В.Балога.   

     
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі