Новинавсі друкуватиДрукувати

Петьовка: Уряд має врегулювати ситуацію на ринку цукру
2010-01-29 12:47:00

Петьовка: Уряд має врегулювати ситуацію на ринку цукру

«Уряд має вжити невідкладних заходів для врегулювання ситуації на ринку цукру. Для цього у нього є всі необхідні інструменти та важелі - Державний резерв та Аграрний фонд. За умови продуманої державної політики та належного фінансування ці два органи здатні були б утримувати ціну на цукор». Так прокоментував член Президії Єдиного Центру, народний депутат Василь Петьовка рекордне зростання цін на цукор.

За його висловлюваннями, вітчизняна цукрова галузь вже давно не здатна задовольнити внутрішніх потреб у цьому продукті. За даними експертів  ринку, щорічно українці споживають близько 2 мільйонів тонн цукру, тоді як  виробляться в середньому на 0,5 мільйона тонн менше, а дефіцит покривався за рахунок імпорту цукру-сирцю. Але через те, що уряд почав ділити імпортні квоти лише в листопаді, на кінець грудня в країну було завезено тільки близько 80 тис. тонн. «Однією з головних причин небаченого з часів гіперінфляції 90-х зростання цін на цукор стала бездіяльність уряду, через яку в країні утворився дефіцит «білого золота», - наголосив В. Петьовка.

Політик зазначив, що пік попиту на цукор ще попереду, тому Кабміну потрібно негайно розпочати закупівлю імпортної сировини для того, щоб наповнити Держрезерв та Аграрний фонд достатньою кількістю цукру для утримання цін. Однак сьогодні, коли світові ціни на цей продукт досягли свого історичного максимуму за 29 років, купити дешевий цукор державі вже не вдасться. «Очевидно, що наближені до уряду бізнесмени хотіли повторити ситуацію 2005 року, коли в Україні було створено штучний цукровий дефіцит, який призвів до стрибка цін. У результаті у виграші опинилися ті компанії, які завезли в країну дешевий цукор з тростини. Але цього разу світова кон’юнктура внесла свої корективи у плани спритних бізнесменів», - наголосив В.Петьовка.

Народний депутат зазначив, що зараз продукт, який є на столі кожного українця, перетворюється на предмет розкоші. «У цьому є дві причини. Перша - це агресивна поведінка бізнес-оточення Тимошенко, яке вже зараз намагається «відбити» кошти, вкладені у її виборчу кампанію. Друга – недалекоглядна політика самого уряду, керівник якого, захопившись політикою, повністю забула про економіку. На жаль, як завжди буває, найбільше страждають від таких дій звичайні люди», - підкреслив В. Петьовка.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі