Новинавсі друкуватиДрукувати

Кріль: Потрібно змінювати систему місцевих виборів, а не дату їх проведення
2010-02-16 11:50:00

Кріль: Потрібно змінювати систему місцевих виборів, а не дату їх проведення

«Зміна місцевої влади давно стала питанням виживання для більшості місцевих громад. Основне, що сьогодні мала б зробити Верховна Рада – це змінити виборчу систему, запровадити відкриті списки і провести місцеві вибори у визначені законодавством терміни. Натомість, окремі політичні сили нав‘язали парламенту рішення про перенесення виборів». Так прокоментував голова Єдиного Центру, народний депутат Ігор Кріль скасування Верховною Радою постанови про призначення на 30 травня виборів до місцевих рад.

Політик наголосив, що через такі політичні розрахунки страждають інтереси місцевих громад. «Це просто знущання – на тлі обледенілих вулиць та доріг, корупції, постійного земельного дерибану переносити місцеві вибори. Потрібно запроваджувати відкриті списки, встановлювати двотуровість обрання міських голів, повертати відповідальність у владу, а не прораховувати коли і кому буде вигідно проводити вибори», - зазначив І.Кріль.

Політик нагадав, що законопроект щодо запровадження змін вже пройшов комітети парламенту і готовий до прийняття. «Тобто шлях є – приймаємо зміни до законодавства і завдяки ним якнайшвидше обираємо нову ефективну та відповідальну владу на місцях. А всі розмови про неможливість проведення виборів через відсутність бюджету – банальні виправдання», - зазначив народний депутат.

І.Кріль наголосив, що другий тур виборів Президента України також проводився без затвердженого бюджету. «Якщо є політична воля, то і місцеві вибори можна провести за подібних умов. А ще краще – відкинути будь-які інсинуації і якнайшвидше прийняти бюджет на 2010 рік, до чого Єдиний Центр закликав неодноразово, і що в найкоротші терміни обіцяла зробити команда-переможець президентських виборів», - нагадує народний депутат.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі