Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: На готовність ЄС до діалогу Україна має відповісти одним голосом
2010-02-26 11:08:00

Оробець: На готовність ЄС до діалогу Україна має відповісти одним голосом

«Нова українська влада повинна максимально використати готовність Європейського Союзу до активізації двосторонньої співпраці. Або ми виводимо зовнішню політику за межі політичної колотнечі та піару недолугих політиканів, або ж надовго втрачаємо надію на порозуміння з Європою», – заявила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи прийняття Європарламентом резолюції, яка містить пункт про перспективу набуття Україною членства у ЄС.

За словами політика, перетворення євроінтеграції на інструмент внутрішньополітичної боротьби, а закордонних вояжів українських політиків на елемент самопіару надто дорого коштувало країні. «Як наслідок – жодного спільно реалізованого проекту, жодного реального кроку назустріч одне одному», – зауважила Оробець.
Тим часом, на думку народного депутата, найкращі умови для прискорення євроінтеграційних процесів за участю України складаються саме зараз. «З одного боку, ЄС починає виходити з довголітньої інституційної кризи, яка закінчилася з прийняттям Лісабонського договору. Відтак, безпекові  та зовнішні чинники знову набувають колишньої актуальності для Євросоюзу. З іншого – виборами, демократичність яких визнав увесь світ, Україна продемонструвала незворотність обраного у 2004 році курсу. Відтепер маємо унікальний збіг інтересів: ЄС – у просуванні власних цінностей, а України – в готовності їх приймати і розбудовувати», – зазначила Л.Оробець.


За оцінкою народного депутата, найбільші загрози втіленню цих амбітних планів знаходяться не ззовні, а в нашому політикумі. «Якщо українські політики й надалі поливатимуть один одного брудом під час закордонних візитів, а не просуватимуть український інтерес, нас шануватимуть так само, як і сьогодні. Наша влада за кордоном має говорити одним голосом та однією мовою, а взяті на себе зобов’язання не відкладати у «довгий ящик» або ж звалювати їх провал на опонентів. Лише за таких умов європейське майбутнє України, яке підтримує більшість її громадян, набуде реальності і незворотності», – наголосила  заступник голови Єдиного Центру.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі