Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Реформування освіти під загрозою
2010-03-12 13:19:00

Оробець: Реформування освіти під загрозою

«Нове керівництво гуманітарним блоком Кабміну є загрозою реформуванню освіти та її розвитку. Ледь не єдину сферу в Україні, яку міжнародні експерти назвали прикладом ефективного урядування, може бути відкинуто до часів застою і корупції». Про це сьогодні заявила журналістам народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи кадрові зміни в гуманітарному блоці Кабінету міністрів України.


На думку політика, найбільшій небезпеці за такого призначення піддається зовнішнє незалежне оцінювання. «Не встигли нові урядовці пропрацювати і дня, як пообіцяли повернути вступну кампанію 2010 до часів «телефонного права». Хоча ефективність ЗНО як механізму протидії хабарництву підтверджена переважною більшістю освітян, абітурієнтів та їхніх батьків», – зауважила голова підкомітету профільного комітету парламенту.


 Не меншу небезпеку для освітньої галузі Оробець вбачає у сумнівах нових керівників гуманітарним блоком уряду щодо обов’язковості складати ЗНО державною мовою. «Освітня політика має бути національною за суттю і європейською за формою», – наголосила Оробець, нагадавши принагідно зобов’язання забезпечити незворотність процесу євроінтеграції України, яке дав Президент України під час недавнього візиту до Брюсселю.


«Сподіваюся, що глава держави дотримає слова, а дії урядовців з його команди відрізнятимуться від їх політичної риторики. Будь-яка провокація невдоволення в освітньому середовищі спробами ревізії реформ або переписування підручників, на перевидання яких все одно немає коштів, лише послаблюватиме соціальну підтримку уряду», – підсумувала Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі