Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Модернізація ЗНО мовою Табачника означає відмову від рівного доступу до освіти
2010-03-17 14:49:00

Оробець: Модернізація ЗНО мовою Табачника означає відмову від рівного доступу до освіти

«Незалежне оцінювання не потребує кулуарної модернізації за три місяці до вступної кампанії. Надто передбачуваними є напрям, зміст і мотивація подібних змін, орієнтованих на відновлення «телефонного права» в освіті». Про це народний депутат України, голова підкомітету профільного комітету парламенту, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець сказала журналістам, коментуючи заяву Дмитра Табачника щодо потреби у невідкладній «модернізації ЗНО».

«Проблема навіть не в одіозності постаті новопризначеного міністра освіти  і науки, а в очевидності його намірів. Модернізація ЗНО мовою Табачника означає відмову від його обов’язкового характеру, а отже, й рівного доступу громадян до вищої освіти», - зауважила Оробець. За словами політика, подібний підхід в умовах підтримки громадянами ЗНО має на меті каструвати нововведення і вихолостити його суть, дискредитувавши ідею незалежного оцінювання. «Після такого хірургічного втручання, здійсненого тишком-нишком, похапцем і наосліп, можна ставити хрест на освітній реформі загалом», - запевнила Оробець.


При цьому, за словами народного депутата, ніхто з експертів нинішню модель ЗНО не вважає ідеальною. «Впродовж останніх років порядок тестування уже двічі змінювався. Але щоразу до початку нового навчального року, професійно і публічно. Якщо нове керівництво Міносвіти бачить сенс у внесенні змін до моделі ЗНО, жоден експерт не заперечуватиме проти такої корекції в разі неполітичного, вдумливого, зваженого й обґрунтованого підходу до проблеми. Будь-який поспіх або кулуарна політизація у цій справі не лише завдадуть непоправної шкоди освіті, але й провокуватимуть нові хвилі невдоволення діями уряду», - наголосила Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі