Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Міністр має враховувати думку не лише ректорів
2010-03-26 11:47:00

Оробець: Міністр має враховувати думку не лише ректорів

«Міністр освіти та науки при перегляді умов зовнішнього незалежного оцінювання повинен врахувати думку освітян, абітурієнтів, їхніх батьків, українських та закордонних експертів, а не тільки керівників частини вищих навчальних закладів. Натомість, вчорашня нарада Дмитра Табачника з ректорами окремих вишів свідчить про бажання підмінити процедуру громадського обговорення міністерських ініціатив банальною грою в піддавки з адміністративно залежними від міністерства ректорами». Про це сьогодні заявила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець.

Народний депутат вважає, що подібна імітація громадської експертизи суперечить інтересам держави, маскуючи не лише істотні ризики, які загрожують освітній реформі в разі втілення планів міністра, але й масове невдоволення з боку експертного середовища та суспільства. «Зустріч, що мала продемонструвати підтримку громадськістю авантюрних намірів Табачника, перетворилася на парад принизливих запевнень з боку підлеглих йому осіб в особистій відданості начальнику», -  наголосила Оробець.


На думку політика, від такої зустрічі важко було чекати іншого результату. «Ректорів було зібрано напередодні підготовки бюджету і визначення квот на держзамовлення. Їм було тактовно нагадано про «державне фінансування» і 700 справ із ліцензування й акредитації, що має найближчим часом розглянути Державна атестаційна комісія. На жаль, є небагато ректорів, які не підтримали б міністра за такої постановки питання», – зауважила Л. Оробець.


Заступник голови Єдиного Центру наголосила, що у міністра ще є шанс підійти до реформ у освіті справді професійно. «Просто треба спробувати почути і зрозуміти, чого хочуть не лише твої фактично підлеглі, а й представники громадськості. Звісно, за два місяці до вступної кампанії можна лише імітувати громадське обговорення. Тому ми закликаємо міністра відкласти стахановські методи, які у освіті несуть лише загрози, і перенести обговорення нововведень, а цьогорічну вступну кампанію провести без експериментів над випускниками», - вважає Л.Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі