Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Влада знову лишає науку на голодному пайку
2010-05-13 15:27:00

Оробець: Влада знову лишає науку на голодному пайку

«Урядові ініціативи, анонсовані як засіб масштабної підтримки вітчизняної науки, є сумним підтвердженням парадного стилю діяльності нової владної команди. Якщо цифри не брешуть, принаймні на рік відтепер можна забути про системність реформування і фінансування наукової сфери». Про це заявила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи заяви урядовців про початок масштабної програми науково-технічного розвитку в 2010 році.


За словами політика, влада вкотре продемонструвала традиційний правовий нігілізм до фінансування науки і неприховану зневагу до невідкладних соціальних потреб науковців попри те, що відповідно до Закону України  «Про наукову і науково-технічну діяльність» бюджетні асигнування на науку не можуть бути меншими за 1,7 % валового внутрішнього продукту. «За прогнозами Кабінету Міністрів обсяги ВВП в 2010 році мають скласти майже 950 мільярдів гривень. Відтак, на розвиток науки в поточному році уряд мав би виділити близько 16 мільярдів гривень. Натомість, в проекті Держбюджету на 2010 рік на це передбачено лише 4,7 мільярдів, що більш як втричі менше законодавчо гарантованого мінімуму», – зауважила народний депутат.


Принагідно Оробець звернула увагу на те, що сумарні витрати на утримання апарату Президента, уряду та парламенту порівняно з попереднім роком зросли на 22%, між тим, як асигнування на науку – лише на 14,3%. «Влада, як завжди, спершу переймається власними потребами, а потім під гаслами масштабних програм виділяє крихти для соціальних подачок і задобрювань», – підкреслила політик.


Народний депутат наголосила на необхідності проведення системних реформ у сфері науки. «Коли влада заявляє про масштабну програму розвитку, вона має починати не з дріб‘язкових рішень, а з комплексу системних заходів», – підсумувала Л.Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі