Новинавсі друкуватиДрукувати

Кріль: До стратегічних проектів доцільно залучити третю сторону
2010-05-17 14:19:00

Кріль: До стратегічних проектів доцільно залучити третю сторону

До переговорів України та Росії у сфері енергетики, будівництва автомагістралей та використання ГТС доцільно залучити третю сторону. Участь ЄС у цих проектах дасть більше економічної вигоди та додаткові гарантії для нашої держави. Так прокоментував голова Єдиного Центру, народний депутат Ігор Кріль питання двосторонньої співпраці, внесені до порядку денного переговорів між президентами України та Росії.


Політик наголосив, що такий стратегічний проект, як транспортування газу до Європи, легше реалізувати за умови участі в ньому трьох сторін: продавця, посередника і покупця. «І з економічної, і з політичної точки зору Україні буде вигідніше, якщо розвиток ГТС відбуватиметься в інтересах не лише Росії, але і ЄС. Зацікавленість з боку європейських країн є. Тому українській владі потрібно лише запросити їх до переговорного процесу. Участь третьої сторони-покупця значно підвищить капіталізацію української труби та зробить узгодження умов  постачання енергоносії менш болючим для нашої країни», - підкреслив народний депутат.

І.Кріль вважає, що такий підхід потрібно зберігати і при обговоренні планів будівництва доріг. Вкладати величезні кошти у прокладання автомагістралей локального значення сьогодні не по кишені як нашій державі, так і нашим сусідам. «Лише за умови включення нових доріг до міжнародних транспортних коридорів проекти з їх будівництва стануть прибутковими. У цьому випадку навіть такий політичних проект, як спорудження Керченського мосту може принести нашій державі економічні вигоди. Зокрема, збільшення пасажиро- та вантажопотоків підвищить статус і можливості України як транзитної держави, стане поштовхом для розвитку готельного бізнесу, придорожньої інфраструктури та туризму», - впевнений політик.

Представник Єдиного Центру переконаний, що проекти в сфері енергетики також мають стати предметом тристоронньої співпраці. «Включення українського енергоринку до загальноєвропейського стане запорукою стабільності роботи та безпеки вітчизняної енергетики», - вважає народний депутат. «Співпраця у будь-якій з цих сфер – питання не одного дня, але для нашої держави очевидні вигоди від збільшення учасників переговорів за стратегічними для України напрямками», - наголосив народний депутат.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі