Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Українську історію потрібно захистити від політиків
2010-05-19 14:11:00

Оробець: Українську історію потрібно захистити від політиків

«Модернізація шкільної історичної освіти потребує максимального відсторонення політиків від можливості впливати на цей процес. Чим меншу роль вони братимуть у її перегляді – тим конструктивнішим буде кінцевий варіант». Про це заявила сьогодні народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець під час виступу на круглому столі «Яким має бути підручник з історії України», що відбувся за ініціативи Комітету з питань науки і освіти Верхової Ради України.


На думку народного депутата, найбільшу небезпеку для збереження нашої історичної автентичності становлять політики, які представляють в Україні інтереси інших держав. «Я маю на увазі не лише депутатів російської Держдуми, котрі закликають українських урядовців до радикального перегляду змісту наших підручників, але й міністра освіти і науки Дмитра Табачника, який публічно запевнив Москву у готовності їх переписувати за участі представників РФ», – пояснила Оробець.


Новий зміст шкільних історичних дисциплін, за її словами, може розглядатися винятково за умови, якщо російська сторона публічно відмовиться від ідеологічних штампів в інтерпретації подій української історії. «Насправді, є хороші приклади подібної співпраці між Грецією і Болгарією, Францією та Німеччиною. Вони дійсно домовлялися про узгодження спірних питань в оцінці подій спільної історії – але на засадах партнерства, рівноправності і паритету. Якщо російський учитель дасть правдиву історичну оцінку ролі Івана Мазепи або Української Повстанської Армії, ніхто у підсумку не програє. Але, на жаль, наслідувати приклад нашого міністра і брати на себе хоч якісь зобов’язання у цій сфері російські колеги Табачника бажання не виявили», – наголосила політик.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі