Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Міносвіти фільтрує ректорів напередодні місцевих виборів
2010-07-30 14:27:00

Оробець: Міносвіти фільтрує ректорів напередодні місцевих виборів

«Міністерство освіти і науки варто перейменувати на міністерство з вибивання коштів із ректорів і підготовки до місцевих виборів». Про це народний депутат України, заступник Єдиного Центру заявила журналістам, коментуючи звільнення ректора Донецького університету Володимира Шевченка за ініціативою керівника освітнього відомства Дмитра Табачника.

За словами політика, факти брутального тиску, яким піддаються керівники кращих вищих навчальних закладів України, є лише верхівкою айсбергу тотальної фільтрації кадрів вищої школи, що здійснюється напередодні осінньої виборчої кампанії. «Спочатку скандал навколо примушування в.о. ректора Вінницького національного технічного університету Мокіна Б.І. до перерахування «благодійних» внесків на потреби міністерства. Тепер протиправне звільнення ректора Донецького національного університету, Героя України Володимира Шевченка – без попередження, у розпал вступної кампанії, попри заперечення профспілки, трудового колективу і кадрової комісії міністерства», – зауважила Оробець.
На думку народного депутата, єдиним логічним поясненням таких дій міністра і його заступників є втручання політичного чинника в роботу освітнього відомства. «Керівництво Міносвіти відверто маніпулює службовими повноваженнями задля встановлення біля керма провідних ВНЗ осіб, політично й особисто лояльних до Дмитра Табачника», – наголосила заступник голови Єдиного Центру.
Водночас, Оробець висловила упевненість у тому, що найближчим часом Володимир Шевченко відновиться в посаді у судовому порядку, а Міносвіти очолить більш достойний кандидат. «Сподіваюся, новий міністр навчиться діяти у правовому полі, а не лаштувати закон під себе», – підсумувала голова підкомітету з питань базової освіти парламенту.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі