Новинавсі друкуватиДрукувати

Оробець: Міносвіти відроджує репресивну практику  30-хроків
2010-08-04 15:49:00

Оробець: Міносвіти відроджує репресивну практику 30-хроків

«Репресії щодо політично небажаних керівників вищих закладів освіти набувають обертів. Ситуацію навколо Бориса Мокіна (в.о. ректора Вінницького національного технічного університету) ще можна було назвати випадком, але після брутального й абсолютно нелогічного звільнення ректорів одразу двох провідних національних університетів доводиться констатувати появу сумної тенденції в кадровій політиці нинішнього керівника Міносвіти». Про це народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець заявила журналістам, коментуючи звільнення ректора Одеського національного університету ім. Мечнікова Валентина Сминтини.

За словами політика, останні кадрові рішення керівника МОН у передвиборчий період нагадують практику 30-х років, коли тоталітарна держава намагалася «нейтралізувати» насамперед освітянську інтелігенцію, що традиційно не сприймала «адміністративно-командних»методів управління галуззю. «Мета, зрештою, збігається – забезпечити керованість з боку міністерства над найбільшими закладами вищої освіти напередодні виборів. Відтак, усуваються найбільш самостійні керівники вишів»,  - зауважила Оробець.


На думку народного депутата, такі рішення важко пояснити іншими чинниками, адже звільнених ректорів не було призначено виконуючими обов’язки до виборів нового керівника. «Навряд чи йдеться про потреби оптимізації управління конкретними вишами. Адже за логікою адміністрування освітнього процесу, якщо до роботи ректора немає зауваг, то він мав бив виконувати свої функції до появи нового ректора. Але в міністра інша логіка – виборча. Йому ліпше призначити в.о., повністю залежного від влади і змушеного прислухатися до її прохань. Особливо напередодні жовтня 2010 року», - наголосила Леся Оробець.


Народний депутат застерегла міністра від використання подібної практики. «Усі виконавці репресій 30-х років опинялися насамкінець у ролі жертв запущеного ними маховика. В інтересах Міносвіти негайно відмовитися від фабрикування й упровадження «справи ректорів» і негайно відновити законність у кадровій політиці. Адміністраціям вишів і так вистачає роботи під час вступної кампанії, яку міністерство фактично провалило», - підсумувала голова підкомітету з питань базової освіти профільного комітету парламенту.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі