Новинавсі друкуватиДрукувати

Кріль: Росія почала активну силову політику відносно своїх найближчих сусідів
2008-08-27 16:26:00

Кріль: Росія почала активну силову політику відносно своїх найближчих сусідів

«Росія почала активну силову політику відносно своїх найближчих сусідів», - заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат Ігор Кріль.

Він нагадує, що донині офіційна Москва використовувала лише економічний тиск на своїх сусідів. «Як Білорусь не намагалась догодити Росії, але тільки вона спробувала відстояти свої позиції щодо ціни на російський газ, – констатує Ігор Кріль, – відразу ж втратила контроль над власною ГТС та отримала світові ціни на газ впродовж трьох років. Схожа ситуація із таким же результатом була і в Молдові. Трохи обережніше Росія поводилась із пострадянськими країнами-членами НАТО – Естонією та Литвою. Для Грузії ж це вилилось у порушення територіальної цілісності із застосуванням військової сили».
Лідер Єдиного Центру переконаний: «є що втрачати і Україні». На його думку, для російського керівництва суверенітет України є поняттям умовним.
«Росія має власні інтереси. Прагматизм її керівництва зрозумілий. Використовуючи військову слабкість та внутрішні протиріччя в політичних елітах держав найближчих сусідів, а також подвійні стандарти країн Європи та США на міжнародній арені, Росія взяла курс на посилення свого впливу в регіоні», - вважає Ігор Кріль.
Він впевнений, що протиставити російському прагматизму можна лише прагматизм український. Але для того необхідна консолідація та суспільна згода політичних еліт.
Народний депутат вважає, що позиція Росії: «вимагає від України, від всіх гілок влади, від всіх політичних сил та від кожного громадянина іншого погляду на проблему колективної безпеки держави».
«Ще вчора багато хто міг думати, що нашій безпеці ніщо не загрожує. Сьогодні про загрозу військових дій на території нашої держави може не думати лише той, хто думає та працює не в інтересах України», - сказав лідер Єдиного Центру.
Ігор Кріль вважає, що: «можливість нейтралітету нашої держави ми втратили, коли бездумно та безславно віддали ядерний арсенал України в обмін на незрозумілі гарантії безпеки».
«Що можуть дати ці гарантії, ми бачили в часи Тузли та відчуваємо тепер», - додав народний депутат.
Керівник партії переконаний, що: «кожен із нас, а особливо політичні лідери, повинен відкинути політичні амбіції, припинити політичні спекуляції на проблемах колективної безпеки, припинити обманювати людей та, об’єднавшись, забезпечити безпеку держави».
«Однак, небезпека полягає саме в тому, що останнім часом задля власних політичних амбіцій лідери провідних політичних сил відстоюють неукраїнські національні інтереси», - впевнений Ігор Кріль.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі