Новинавсі друкуватиДрукувати

Єдиний Центр поінформував міжнародні організації та іноземні держави про факти порушень на місцевих виборах
2010-10-26 15:44:00

Єдиний Центр поінформував міжнародні організації та іноземні держави про факти порушень на місцевих виборах

Єдиний Центр поінформував міжнародні організації, які займаються моніторингом ситуації в Україні та контролем за ходом виборів, а також низку посольств іноземних країн про факти численних порушень під час виборчої кампанії до місцевих органів влади. Відповідний офіційний лист сьогодні підписав лідер партії Ігор Попов.

 

У документі, зокрема, констатується, що вибори проходять в умовах «тотального нехтування діючою владою норм права, численних порушень чинного законодавства і демократичних процедур, широкого застосування адміністративного ресурсу, тиску і примусу до суб’єктів виборчого процесу. Цей сумний і тривожний висновок Єдиний Центр зробив на підставі численних фактів зловживань і обмежень, до яких вдалися посадові особи державних адміністрацій і виборчих комісій стосовно кандидатів від нашої партії». І.Попов звернув увагу, що аналогічні повідомлення надходять і від інших політичних сил, які беруть участь у виборах.

 

 

 

У листі з довгого переліку свідчень пресингу і дискримінації Єдиного Центру наведено типові факти, які переконливо доводять, що цьогорічні місцеві вибори в Україні вже не можна вважати ані чесними, ані законними, ані демократичними.

 

Серед вказаних аргументів – взяття під варту кандидатів на посаду міських голів м.Донецька Андрія Амбросьонка та м.Білозерська Донецької області Володимира Швеця. Повідомляється про наполегливі спроби зняття з перегонів кандидата у мери м.Світловодська Кіровоградської області Валентина Козярчука: за його заяву в пресі про намір захистити свої законні права місцева виборча комісія винесла йому чергове попередження з формулюванням «за залякування членів ТВК через ЗМІ». Наводяться приклади скасування реєстрації як окремих кандидатів, так і цілих партійних списків Єдиного Центру на Київщині, Кіровоградщині, Полтавщині.

 

Також перелічені випадки прямих погроз, залякування і кримінального переслідування кандидатів від Єдиного Центру з боку керівництва обласних адміністрацій на Закарпатті та Хмельниччині. Звертається увага на численні звільнення з посад, адміністративний тиск і шантаж.

 

У документі наголошується, що всі ці факти вказують на проведення владою цілеспрямованої кампанії проти політичних суперників. «Широке застосування нею арсеналу найбрудніших засобів конкуренції у поєднанні з практично повністю підконтрольними виборчими комісіями по всій країні дають підстави припустити, що вибори будуть проведені нечесно, а їхні результати – спотворені», - йдеться у листі Єдиного Центру.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі