Новинавсі друкуватиДрукувати

Спільне голосування фракцій БЮТ і Партії регіонів стало ще одним кроком до конституційного перевороту – Балога
2008-09-02 14:57:00

Спільне голосування фракцій БЮТ і Партії регіонів стало ще одним кроком до конституційного перевороту – Балога

Уже перші дискусії щодо порядку денного третьої сесії Верховної Ради, оприлюднені політичними силами пріоритети наочно засвідчили, що парламентська більшість не виробила єдиної, узгодженої позиції з важливих для держави внутрішньо- та зовнішньополітичних проблем.

Про це заявив сьогодні Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога. За його оцінкою, коаліція підтвердила існування серйозних внутрішніх протиріч, які проявилися ще під час попередньої сесії. Нездатність фракцій блоку «Наша Україна - Народна самооборона» і БЮТ до консолідованих дій, яка стала причиною тривалого невиконання коаліційних зобов'язань, поступово стає незворотною. У свою чергу, це посилює кризові процеси у Верховній Раді, які створюють ризики та загрози загальнодержавного масштабу.
На думку В.Балоги, відрив фракції БЮТ від коаліції та її взаємодія з опозиційною Партією Регіонів і комуністами стають все очевиднішими. Сьогодні у Раді відбувся ще один акт легалізації цього тріумвірату, коли були проголосовані пропозиції щодо розгляду законопроектів (про зміни до законів про Кабмін, Конституційний Суд, тимчасові слідчі комісії), які у сукупності створять підґрунтя до конституційного перевороту. Його кінцева мета полягає у формуванні та закріпленні двопартійної системи, скасуванні посади Президента.
«Сьогодні «бютівці» та «регіонами» продовжили рух до втілення своїх планів із перекроювання політичної системи та узурпації влади. Диригентами для них служать їхні ідеологи та покровителі у Москві, які хочуть взяти реванш за події 2004 року та зробити з України керовану країну, яка стане зручним інструментом досягнення геополітичних і геоекономічних інтересів Росії. Розроблений В.Медведчуком на замовлення Ю.Тимошенко сценарій створення кризової ситуації в Україні, як перший крок, передбачає ослаблення більшості. Ця роль відведена БЮТ, яка постійно і системно блокувала виконання коаліційної угоди. Далі - дискредитація і розвал коаліції, після чого фракції БЮТ і ПР, об'єднавшись, змінюють законодавство і піднімають прохідний бар'єр, аби на дострокових виборах забезпечити собі домінування у новому складі Ради. Одночасно комуністи на прохання Ю.Тимошенко під надуманими приводами ініціюють початок процедури імпічменту Президента. Таким чином, під загрозою опиняється державний устрій України та її існування як незалежної країни».
Як відзначив В.Балога, Секретаріат неодноразово попереджав про активну підготовку БЮТ і ПР до втілення таких планів. Ця взаємодія де-факто й означає утворення нової більшості у Верховній Раді. Всілякі посилання на те, що між цими силами немає формальної угоди про створення коаліції, не змінюють суті справи. «Зрештою, за законодавством цивільний шлюб прирівнюється до узаконеного в ЗАГСі. Тому співпрацю «бютівців» і «регіоналів» слід вже оцінювати не з позицій того, існує такий союз чи ні, а з точки зору загроз від нього для національних інтересів», - наголосив Глава Секретаріату Президента.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі