Новинавсі друкуватиДрукувати

Білозір: Держава має захищати конституційні права громадян на житло
2008-09-04 17:03:00

Білозір: Держава має захищати конституційні права громадян на житло

Член Єдиного центру Оксана Білозір, яка очолює Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань з'ясування обставин встановлення високих цін на житло у місті Києві, інших містах України, а також невиконання забудовниками зобов'язань за договорами про інвестування у житлове будівництво заявила, що найкращий спосіб припинити зловживання на ринку будівництва житла – це заборонити продаж житла до часу його введення в експлуатацію.

Депутат повідомила, що хоче винести це питання для обговорення на засіданні Комісії, а також обговорити його із забудовниками.
"Законодавча заборона продажу житла, яке не введено в експлуатацію дозволить уникнути нових афер, подібних Еліта-центру, та тих, які розслідує зараз наша комісія. За 3 місяці до Комісії надійшли скарги ошуканих інвесторів, що стосуються більше 30 об'єктів житлового будівництва. Тому, необхідно принципово вирішувати – чи потрібен нам такий механізм фінансування будівництва житла, який на практиці не захищає інвесторів від шахрайських дій?", - зазначила депутат.
Оксана Білозір також переконана, що скасування Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" сприятиме зниженню цін на житло, оскільки, між забудовником та покупцем квартири усувається фінансовий посередник (фонд фінансування будівництва).
Депутат зазначила, що варіант, коли громадяни будуть купувати вже готове житло, а не вкладати кошти в будівництво дозволить зменшити рівень зловживань до мінімуму. Будівельні компанії мають вкладати в будівництво житла свої власні кошти, або ж залучати їх у банків, а не в громадян. А банк ніколи не видасть кредит компанії, якщо не матиме надійної застави.
Крім того, як показує практика, навіть надійні компанії можуть переживати складні часи, внаслідок чого будівництво може бути заморожене.
"Існує маса факторів, які можуть призвести до зупинки будівництва, починаючи від невдалих рішень забудовника і завершуючи кризою ринку нерухомості (що бачимо сьогодні). Будівництво житла – це один із видів бізнесу, вчора він був прибутковий, сьогодні може бути збитковим. Підприємець ризикує, бо він розраховує на отримання прибутку. Але чому має ризикувати громадянин? Адже 47 стаття Конституції гарантує кожному право на житло і декларує, що держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло або його придбати. Тому, держава має захищати конституційні права громадян на житло у такий спосіб, щоб зазначена конституційна норма була виконана", - підкреслила політик.
Депутат також зауважила, що держава, насамперед, має розібратися з тим, як добудувати ті об’єкти, зведення яких сьогодні зупинилося (експерти стверджують, що їх існує більше 50), а не мовчки спостерігати, як утворюються нові "Еліта-центри".
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі