Новинавсі друкуватиДрукувати

Білозір: На мові європейської політики коаліції в Україні не існує
2008-09-09 16:20:00

Білозір: На мові європейської політики коаліції в Україні не існує

"Політична криза в Україні може суттєво загальмувати процес європейської інтеграції України", - заявила член Єдиного Центру, голова підкомітету з міжпарламентських зв’язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету у закордонних справах Оксана Білозір, коментуючи сьогоднішній саміт "Україна-ЄС".

Більше того, політик не виключає, що політичний демарш з боку БЮТ був спрямований саме на зрив ефективного переговорного процесу між Україною та ЄС і, як наслідок, гальмування євроінтеграційних процесів України.
За словами Білозір, зважаючи на сьогоднішню заяву комісара з питань зовнішніх відносин і європейської політики сусідства Беніти Ферреро-Вальднер, що  "рік тому ми не могли сподіватися, що переговори за новою згодою просунуться настільки далеко", ЄС готовий був до плідного діалогу з Україною. Однак після зради демократичної коаліції з боку Юлії Тимошенко та створення де-факто альянсу БЮТ з Партією регіонів ситуація може змінитися.
"Зовнішньополітичний вектор України для європейської спільноти є тепер невизначеним. Юлія Тимошенко не висловила чіткої позиції ні щодо Грузії, ні щодо подальших кроків у напрямку євроатлантичної інтеграції України, тому європейська сторона на сьогодні не розуміє, як далеко вона може просуватися в переговорному процесі з Україною", - зазначила Оксана Білозір.
За її словами, членство в ЄС означає, що Україна має проводити спільну політику безпеки з Європейським Союзом. І якщо прем'єр-міністр України заявляє, що вона не буде виконувати Указ Президента, яким унормовано питання перетинання державного кордону України військовими кораблями та військовослужбовцями Чорноморського флоту Росії, то це означає, що БЮТ в питаннях міжнародної безпеки діє в інтересах Російської Федерації, а не в інтересах європейської безпеки.
Депутат також зазначила, що поведінка БЮТ дискредитує демократичні інститути в Україні, оскільки в будь-якій країні ЄС неможливо уявити ситуацію, щоб одна зі сторін урядової коаліції голосувала солідарно з опозицією, а не з партнерами по коаліції. "На мові європейської політики це означає, що в Україні коаліції на сьогодні не існує", – зазначила Оксана Білозір, додавши, що європейська сторона може загальмувати переговорний процес на період, поки політична ситуація в Україні не стабілізується.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі