Новинавсі друкуватиДрукувати

Заява фракції Єдиного Центру у Закарпатській обласній раді
2017-09-21 14:02:00

Заява фракції Єдиного Центру у Закарпатській обласній раді

Фракція Єдиного Центру виступає категорично проти будь-яких спекуляцій на мовній темі в освітній реформі. Так само, як і наші західні сусіди, ми вважаємо, що знання державної мови є одним із головних ідентифікаторів належності до держави.

Ми підтримували і підтримуємо представників усіх національних меншин у захисті та реалізації їхніх прав, але засуджуємо дії політиків та політичних сил, які сьогодні намагаються розділити громадян України на своїх та чужих за національною ознакою.

 

Ще більше ми засуджуємо тих політиканів, які носять вишиванки і клянуться в любові до України, але водночас виступають проти державної мови навчання в освітніх закладах. Особливо, коли це робить голова обласної державної адміністрації, який представляє одного з ініціаторів освітньої реформи - Президента України і уособлює в собі українську владу.

 

Не хотілося би проводити жорсткі паралелі, але такі дії голови ОДА нагадують поведінку чиновників на Сході України в 2014 році, які розміняли національний інтерес на власну вигоду.

 

Враховуючи це, Єдиний Центр не підтримає звернень до Президента з вимогою ветувати закон про освіту.

 

Разом з тим, наша політична партія готова приєднатися до розробки нового мовного законодавства, яке врахує інтереси всіх національних менших, які проживають на території України. Захист їх прав та інтересів був і залишається одним із наших пріоритетів.

 

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі