Новинавсі друкуватиДрукувати

Віктор Балога: Завдання влади - створити умови, щоб українська православна церква об’єдналася
2018-04-17 19:33:00

Віктор Балога: Завдання влади - створити умови, щоб українська православна церква об’єдналася

Працюючи в Секретаріаті Президента, я не мав для себе іншої мети, ніж створення Української Соборної Автокефальної Православної Церкви. Я годинами спілкувався зі Вселенським Патріархом, переконуючи, що це важливо не лише для України, а для всього православного світу. Про це заявив голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

 За словами політика, у 2008 році не вистачило півроку, щоб всіх об'єднати. На заваді стали лише особисті амбіції окремих представників українського духовенства. Сьогодні невідомо, про що насправді домовився Порошенко - про Автокефалію чи про Автономію. Бо це різні речі. Автокефалія означає, що в Україні буде свій Патріарх, автономія - що лише Митрополит. 

 

Як повідомляє Віктор Балога, у 2008 році Україні обіцяли Українського Патріарха, якщо об'єднаються усі три православні церкви: УАПЦ, УПЦ КП і УПЦ МП. Сьогодні оголосили, що звернення підписали лише представники УПЦ КП і УАПЦ. Цього недостатньо, щоб мати свого патріарха і автокефалію. Тому, на думку політика, завдання влади - посадити усі три церкви за круглий стіл і створити умови, щоб всі вони підписалися за об'єднання. 

 

"Нам потрібна Єдина Помісна Церква, але справжня, дійсно єдина, як для лівого берега, так і для правого. Вона має існувати насправді, а не на словах. 

 

А Порошенко, як завжди, поліз в телевізор, не довівши справу до кінця. Він розвалив економіку, вбив віру людей в Україну, а тепер взявся розвалвати церкву", - додав В. Балога. 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі