Новинавсі друкуватиДрукувати

Віктор Балога: Закликаю Угорщину припинити геополітичну та інформаційну війну проти України
2018-10-21 14:31:00

Віктор Балога: Закликаю Угорщину припинити геополітичну та інформаційну війну проти України

Голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога закликав угорську владу припинити геополітичну та інформаційну війну проти України.

 За словами Віктора Балоги, такого загострення, яке маємо сьогодні з Угорщиною, Україна не мала з жодним із своїх західних сусідів за всі часи незалежності. Були непорозуміння з Румунією через шельф. З Польщею ніяк не можемо зійтися навколо історії. Але за останні чверть століття ні Бухарест, ні Варшава, ні Братислава не воювали проти нас геополітично, а навпаки у стратегічних питаннях – як-то рух у НАТО та ЄС – завжди підтримували.

 
Політик вважає, що відстоюючи свої національні інтереси у суперечках із Києвом, жоден наш західних сусід не діяв так цинічно та підло, як зараз діє влада Угорщини. Користуючись нашою слабкістю через війну на Сході, Будапешт вже більше року політично атакує нас на всіх рівнях і навідріз відмовляється йти на будь-які компроміси з Києвом. То освітній закон поганий, то треба ОБСЄ прислати на Закарпаття, тепер вже мовний закон якийсь не такий, хоча його ще не прийняли, а йде обговорення. Кожен раз щось не так, постійно шукаються приводи Україні насолити.
 
Дійшло вже до чистого маразму: останні дні по центральному телеканалу Угорщини крутять сюжети, що українська влада продалася Джорджу Соросу та нападає на угорську нацменшину за його наказом. Ви тільки вдумайтесь у цю дурість! Сорос – угорський єврей – змусив Порошенка обмежити в правах угорців. Це не антисемітизм, це криза жанру, переконаний В. Балога. 
 
Разом з цим усім, через своїх ставлеників в Україні, офіційний Будапешт звинувачує саме Київ у антиугорській кампанії, цькуванні угорців, намірах їх асимілювати і депортувати, розповідає про це на бігбордах, у Європарламенті, російських телеканалах.
 
«Сьогодні така агресія Угорщини обурює вже навіть етнічних угорців. На кожній з останніх зустрічах зі мною на моєму виборчому окрузі вони запитують мене, «чим цього разу незадоволений Будапешт?», «скільки ця істерика може тривати?», «не треба нас ні від кого захищати! Ми у Закарпатті живемо мирно з усіма, ніхто нас не “ущимляє”!»
 
Тому закликаю Віктор Орбана та його найближче оточення: припиніть геополітичну та інформаційну війну проти України! Це шкодить обом країнами, а також у першу чергу угорській громаді Закарпаття, за яку ви так переживаєте. Досить цієї цинічної політики! Треба сідати за стіл переговорів та домовлятися! Свої пропозиції, як Київ і Будапешт можуть домовитися, я вже озвучив», – наголосив В. Балога. 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі