Новинавсі друкуватиДрукувати

Віктор Балога: Чергове підняття ціни на газ - подвійний удар
2018-10-22 19:09:00

Віктор Балога: Чергове підняття ціни на газ - подвійний удар

Голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога прокоментував підвищення Кабміном ціни на газ:

“Що означає чергове підняття ціни на газ: 

 
1. Населення сплачуватиме трохи більше 300 доларів за тисячу кубів. Наші реформатори кажуть, що навіть після такого підвищення - це все одно не ринкова ціна. 
 
Якщо подивитися статистику, то справді в Євросоюзі є країни, де газ для населення дорожчий, ніж у нас. Але якщо порівнювати доходи, то українець за свою мінімалку може дозволити собі 432 куби газу на місяць, поляк - 1 150, німець – понад 2 300 кубів. 
 
Тому можна ще піднімати ціни на газ. Щоб наші люди могли собі дозволити його, як червону ікру, тільки на великі свята.
 
І це при тому, що власного газу ми добуваємо понад 20 мільярдів кубів. Цей об’єм на чверть більший, ніж реальні потреби населення. А собівартість українського газу, за оцінками різних експертів, складає від 47 до 100 доларів. 
 
2. З першого жовтня ціни на газ для промисловості склали 476 доларів за тисячу кубів. І це найвищий показник в Європі. 
 
Для порівняння, Британія продає своїй промисловості газ по 237 доларів за тисячу кубів. Тому британські товари конкурентні на світових ринках, а наші – ні. Тому британці живуть добре, а наша влада власними руками вбиває промисловість і робочі місця. 
 
В сусідній Польщі, куди наші люди сотнями тисяч їдуть на роботу, газ для промисловості коштує 286 доларів за тисячу кубів. Після цього є питання, чому польські меблі і будматеріали в Україні коштують дешевше вітчизняних? 
 
Такі ціни на газ є подвійним ударом. По-перше, зростуть витрати на комунальні послуги, по-друге – доб’ють залишки економіки, яка ще працює. І мені здається, МВФ тут ні до чого. Просто піднімати ціни – це єдине, що вони вміють, крім того, що красти”. 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі