Новинавсі друкуватиДрукувати

Віктор Балога: Ми маємо повне право на Патріархат і Незалежну Церкву, а не лише на Митрополію
2018-12-05 11:41:00

Віктор Балога: Ми маємо повне право на Патріархат і Незалежну Церкву, а не лише на Митрополію

Нарешті стала відома дата Об’єднавчого Собору. Це надзвичайно важлива подія. Разом з тим є інформація в ЗМІ, що ми отримаємо Томос не на Патріархат, а на Митрополію. Це означає, що новостворена церква буде канонічною, але підпорядковуватиметься Константинополю так само, як УПЦ МП підпорядковується Москві. Про це заявив голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

Тут, на думку політика, виникає велике питання, чи є сенс владикам УПЦ МП і не лише їм переходити в нову Церкву, якщо вона мало чим відрізнятиметься в плані самостійності. А це означає, що у нас будуть дві Митрополії – Грецька і Російська, а не Єдина Помісна Православна Церква. І невідомо, як так вийшло, бо Президент обіцяв нам свого Патріарха, а ми можемо отримати лише Митрополита. 
 
Ми – велика країна. За кількістю православних віруючих ми значно випереджаємо і Росію, і Грецію. Ми маємо повне право на Патріархат і Незалежну Церкву. Донести це до Вселенського – обов’язок Петра Порошенка, вважає Віктор Балога. Якщо не зробити це сьогодні, то ніякого об’єднання не буде. Далі буде розкол і війна між різними Митрополіями. Одні будуть тикати іншим то в служінні Москві, то в служінні Греції. Інші скажуть, що для чого нам канонічна Митрополія, якщо у нас був хоч і не канонічний, але визнаний людьми Патріархат. 
 
“Порошенко не має права спішити заради виборів. Це рішення приймається на століття вперед, і якщо Україна програє, нам прийдеться чекати ще 300 років. Питання, чи такий шанс у нас ще колись буде”, - наголосив нардеп. 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі