Новинавсі друкуватиДрукувати

Кріль: ГТС - право голосу для України у газових переговорах
2009-01-12 14:17:00

Кріль: ГТС - право голосу для України у газових переговорах

«Поки українська ГТС перебуває у власності нашої держави, Україна матиме право голосу в газових переговорах», - вважає лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль.

«Перекриваючи газ Україні та Європі, Росія прагне взяти під контроль останню незалежну систему газотранспортування на пострадянському просторі, - говорить народний депутат. - Подібним чином у 1994 році Росія тиснула на Молдову і примусила її віддати експортні газові мережі. Наступною жертвою газових обіймів Росії у 2007 році стала Білорусь. Сьогодні Росія прагне взяти під контроль уже українські газопроводи і цим самим встановити повну монополію на транспортування газу до Європи».
«Ми вже рік спостерігаємо неспроможність уряду вирішити питання ціни на газ з Росією. Ще у лютому 2008 року розпочалась бурхлива діяльність Тимошенко у газовому напрямку діяльності Кабміну. Було все: “галасливі” візити до Путіна, про які декілька тижнів говорила вся країна, “красиві” прес-конференції, на яких розвінчувались “вороги”,  меморандуми з Росією. А закінчилось все ціною на газ 450 доларів США і черговою газовою війною з Росією”, - стверджує Ігор Кріль.
«І найнебезпечнішим є те, що періодично з боку урядовців лунають заяви про можливість вирішити проблеми газопостачання шляхом часткової чи повної передачі Росії газотранспортної системи України. Це неприпустима ціна. ГТС є власністю українського народу і має такою залишитися - це гарантія того, що тепло в наших домівках не зникне», - наголошує лідер Єдиного Центру.
На його думку, «наших людей найменше цікавить, звідки приходить газ і хто цей газ постачає. Їх, перш за все, цікавлять гарячі батареї, тепла вода у кранах та прийнятна ціна на газ. Зараз немає стабільності в теплопостачанні, а ціну за газ нам пропонують майже втричі вищу, ніж та, яка була минулого року. Саме це і є результатом діяльності Кабміну Тимошенко, що і свідчить про повну некомпетентність діючого уряду», - зазначив народний депутат.
Політик вважає, що виправити ситуацію може лише консолідована позиція української влади у переговорах з Росією. «Як свідчить досвід газових війн наших сусідів із Росією, протистояти їй можна лише тоді, коли амбіції відходять і уряд відстоює національний інтерес. Подальші події покажуть нам, чи здатен уряд Тимошенко діяти саме так», – підсумував Ігор Кріль.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі