Позиція партії друкуватиДрукувати

Євроінтеграція України

2009-05-07 13:27:00

Єдиний Центр розпочав акцію «Вікно в Європу»


Єдиний Центр розпочав пікетувати європейські посольства в Україні. О 13:00 у 28 містах стартувала акція «Вікно в Європу», організована партією. В обласних центрах, де відсутні посольства або представництва, консульства країн-членів ЄС, акція проходить на головних площах міст.


За попередніми підрахунками, по всій Україні в акції беруть участь до 25 тисяч партійців.

 

Цим заходом Єдиний Центр демонструє свій протест проти дискримінаційної візової політики країн Європейського Союзу щодо українців і вимагає спростити процедуру отримання віз українцями до ЄС.

 

Зокрема, партія вимагає:

 

1.Скасувати візові збори для всіх категорій громадян України;

 

2.Запровадити безвізовий в‘їзд на територію країн Євросоюзу на термін до 90 днів для окремих категорій громадян - журналістів, студентів, науковців, бізнесменів, а також для туристичних груп, спортивних команд, творчих колективів;

 

3.Спростити процедури отримання віз: зменшити кількість документів, встановити чіткі терміни видачі віз, відмовитися від принизливих для громадян  процедур (особистого обшуку, здачі відбитків пальців тощо);

 

4.Усунути посередницькі структури та звільнити корумпованих службовців, які їм сприяють; створити комфортні умови для українських громадян – отримувачів віз.
Єдиний Центр нагадує, що 2005 року Україна з власної ініціативи запровадила безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. Громадяни країн ЄС звільнені від оформлення дозволів на в'їзд до України терміном до 90 днів або під час транзитного проїзду. Цим заходом Україна продемонструвала, що альтернативи європейському шляху розвитку вона не бачить.

 

Утім, наголошують у Єдиному Центрі, попри той факт, що наша держава зробила крок назустріч Європі, відповіді від ЄС досі немає. Натомість для українських громадян процедура отримання віз щороку стає все складнішою, вони змушені годинами стояти в чергах біля посольств або візових центрів, проходити принизливі процедури для отримання віз, а в результаті можуть отримати відмову посольства без будь-яких пояснень.  

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі