Позиція партії друкуватиДрукувати

Партійне будівництво

2008-07-12 17:59:00

Бондар: надмірна централізація влади і ресурсів заганяє регіони у системну кризу

Регіони повинні отримати бюджетну свободу і дозвіл самостійно керувати коштами на цільові програми, заявив під час З’їзду Єдиного Центру в Києві голова Волинської обласної організації партії Володимир Бондар.

«За чинного розподілу податків, добробут громад залежить від особистих чи партійних зв’язків регіональних політиків, які часто зловживають владою, - заявив політик. – Надмірна політизація влади спричиняє і грубі порушення при розподілі землі або оренди майна. Ручне управління та кланові інтереси на місцях украй небезпечні, адже спричиняються до довгобудів найбільш затребуваних соціальних об’єктів – шкіл, лікарень, водогонів».
Володимир Бондар пропонує системно розв’язувати регіональні проблеми – через перерозподіл повноважень і рівня відповідальності між органами державної влади та органами місцевого самоврядовування. «Слід змінити порядок наповнення державної скарбниці на користь місцевих громад. Цільові програми регіонального розвитку мусять  відповідати на реальні запити людей і здійснюватись тільки коли жителі громади згодні фінансувати такі видатки та контролювати їх», - сказав політик. Натомість, він пропонує скасувати суворе регламентування видатків на цільові програми. Адже тоді, додав Володимир Бондар, рішення, коли і на що витрачати гроші, визначатиметься реальними потребами, а не політичною кон’юнктурою.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі