Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

Освітній популізм дискредитує державу – Оробець
2008-08-07 17:20:00

Освітній популізм дискредитує державу – Оробець

Народний депутат України, член парламентського Комітету з питань науки і освіти, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець пропонує уряду відмовитись від практики гучно анонсованих у ЗМІ PR-роздач бюджетних місць у вищих навчальних закладах, котра суперечить інтересам громадян України, здоровому глузду та вимогам українського законодавства.

«Главі уряду, що представляє Демкоаліцію, варто більш відповідально ставитися до обіцянок, які, вочевидь, і не збирається виконувати. Достатньо пригадати історію із підвищенням стипендій, котрі потім активістам студентського самоврядування довелося місяцями «вибивати» в Кабміну на тлі шаленої інфляції», – зауважила Леся Оробець. За її словами, подібні «роздачі слонів» завдають вітчизняній освіті шкоди не меншої ніж сумнозвісна корупція у даній сфері. «Не встигла країна оговтатись від обіцяного Прем’єром всім без винятку шахтарським дітям права на позаконкурсне зарахування до вищих навчальних закладів, як число анонсованих пільговиків форсованими темпами поповнилось постраждалими від повені. Між тим, за низкою спеціальностей пільговики і так «з’їдали» цьогоріч ледь не 100% місць по держзамовленню. А що робити іншим абітурієнтам – здібним, творчим, інтелектуальним, чиї батьки, на жаль, не можуть оплатити контракт?», – наголосила Оробець.

Не меншу проблему народний депутат бачить і в дотриманні законності у  процесі реалізації урядового рішення, зважаючи на відсутність відповідної корекції Держбюджету, ухваленої парламентом. На її думку,  керівнику уряду в сфері освіти, взагалі, слід поводити себе більш конструктивно й адекватно. «Постраждалі від стихійного лиха і справді потребують державної підтримки, але ж не в такій популістській формі. Чому б студентам-контрактникам, постраждалим від повені, не запропонувати гнучкий набір соціальних пільг: від навчання в кредит до погашення плати впродовж року – в залежності від масштабів або категорії втрат? Користі – більше, а витрат із казни і відповідно PR-ефекту – менше. Може в цьому і відповідь на запитання», – припустила Оробець.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі