Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

Віктор Балога: Є серйозні підстави говорити про загрози, що відносяться до сфери національної безпеки
2012-12-22 11:29:00

Віктор Балога: Є серйозні підстави говорити про загрози, що відносяться до сфери національної безпеки

Хисткість ситуації в Україні, проблеми з державним управлінням чудово розуміють на Заході. Він констатує, що період обережного оптимізму у відносинах змінився спочатку неприйняттям, а потім і протидією. Лекційний курс Вашингтона та Брюсселя про те, чого Києву не слід робити, розтягнувся на весь 2012-й рік. За такий тривалий строк жодне з наявних вогнищ двосторонньої напруги не погашено.

     Політик впевнений, що не слід очікувати чогось проривного й від майбутнього саміту Україна—ЄС, проведення якого досі під сумнівом. Понад те, навіть звільнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, а також припинення кримінальних справ проти опозиційних політиків уже не може посприяти розв’язанню навіть частини двосторонніх проблем. Захід розцінює політичні переслідування не як помилки та непорозуміння, а як точні свідчення перетворення України на державу, правляча еліта якої не розуміє і не приймає європейських цінностей. А з такою країною не хочуть мати справу.


     «Скажу щиро: мені особисто дуже хочеться помилитися в оцінках і прогнозах. Якщо невдовзі «звідти» прийде спростування моїх висновків, я лише радітиму. Радітиму, що залишається шанс стати повноправним членом європейської сім’ї в недалекому майбутньому», - пише Віктор Балога.


     Він констатує, що остаточно знищити цей шанс можуть незграбні ігри в геополітику та геоекономіку, які Київ затіває щоразу, коли падає температура у відносинах із Брюсселем. Мова йде про навмисно гучні розмови про зближення з тими структурами на пострадянському просторі, які фактично управляються Росією.


     «Нині «темою №1» став Митний союз. Але, по-перше, Захід на подібний примітивний шантаж давно не зважає. Для нього недемократична корумпована Україна не становить беззастережної цінності (без Білорусі Європа якось обходиться, і нічого…). По-друге, вибір на користь євразійських надбудов означає перетворення нашої держави на Абсурдистан, оскільки більша чина населення хоче йти в Європу», - йдеться в статті «Дзеркала тиждня» .


    В. Балога заявляє, що досвід, отриманий до і після ратифікації Харківських угод, показує, що Росія у відносинах з нашою країною керується правилами гри «в наперстки». Сьогодні є серйозні підстави говорити про загрози, що відносяться до сфери національної безпеки. Ключову роль у протистоянні цій загрозі повинні зіграти ті депутати (у тому числі й представники фракції Партії регіонів), які вважають себе громадянами України, а не Радянського Союзу і здатні об’єднати україноцентричну частину суспільства. Діло за малим: припинити непотрібну метушню біля трибуни й узятися за вирішення пріоритетних завдань.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі