Позиція партії друкуватиДрукувати

Російська окупація України

Вікто Балога: Донбасу потрібен референдум під егідою ООН
2014-11-10 13:09:00

Вікто Балога: Донбасу потрібен референдум під егідою ООН

Не розумію, що заважає Україні ініціювати референдум на Донбасі. Говорю про це з квітня. Ну якщо вся країна уже не може спокійно сприймати поведінку мешканців Донбасу, а вони, в свою чергу, втомилися від нас, то давайте вирішувати питання. Бо військовими діями нам не вдасться встановити мир і відновити суверенність державних кордонів. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

Політик зазначив, що за останній рік у Європі відбулося одразу два референдуми про територіальний устрій незалежних держав. Шотландський показав, що імперії, в сенсі Британській, а не в сенсі тюрми народів, – бути. А каталонський референдум (оглядовий) показав, що в майбутньому кордони на Піренейському півострові можуть дещо змінитися.

 

На думку народного депутата важливо, що в Шотландії, і в Іспанії все проходило цивільно і з дотриманням демократичних стандартів. В першому випадку результат показав, що настрої шотландців жити окремо дещо перебільшені. В другому – підтвердив те, про що давно говорять каталонці.Лідер Єдиного Центру вважає, що референдуму боятись не потрібно. Якщо ненависть жителів Донбасу до України – видумка російської пропаганди, то це буде видно на референдумі. Якщо на Донбасі є критична маса проукраїнськи налаштованих громадян, але вони залякані – ми побачимо їхню позицію на референдумі.«Тобто, у нас є два варіанти – молдовсько-придністровський, за якого ми живемо в постійній напрузі і робимо вигляд, що Донбас – наш. Або британо-шотландський, за якого ми питаємо у людей, з ким вони хочуть жити. Якщо з нами – то будьте добрі за нашими правилами. Якщо самі – вас ніхто не тримає», - зауважив політик.«Скептики скажуть, що ми втрачаємо територію і якщо дамо слабинку – Путін піде далі. Щодо першого – територія була цінністю в середньовіччі, бо потрібно було багато земель для випасання худоби. Зараз для держави цінність – населення, виживання нації, її добробут і високі технології. Щодо другого: якби Путін за схемою «ДНР» і «ЛНР» міг піти далі – ми б уже мали «Новоросію». Вірніше, він спробував піти в Одесу, в Дніпропетровськ, в Миколаїв. В результаті, отримав поразку і закріпився лише там, де є підтримка населення, де люди вірять у «київську хунту» і «русскій мір». Тому, в Україні далі ніж Путін пішов гібридною війною, він уже не піде», - переконаний Віктор Балога.На його думку, проводити референдум на Донбасі потрібно у два етапи і лише під егідою ООН – без «зелених чоловічків», і сербських «спостерігачів».«За таких умов ми матимемо можливість поставити крапку в цій історії і рухатися далі. А можемо – отримати вічну війну, постійні проблеми, і при цьому продовжувати годувати людей правим популізмом середньовічної епохи. Особисто я – за референдум, хоч і розумію, що як політик говорю не популярну річ. Але, якщо ми, як народ і як країна, хочемо нарешті отримати шанс на достойне життя, потрібно йти шляхом референдуму», - наголошує Віктор Балога.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі