Позиція партії друкуватиДрукувати

Євроінтеграція України

Віктор Балога: Потрібно негайно провести референдум щодо вступу в НАТО
2014-11-27 08:33:00

Віктор Балога: Потрібно негайно провести референдум щодо вступу в НАТО

Нажаль, перші особи держави не мають бажання рухатися в НАТО. І мені важко зрозуміти чому. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

«Напевно стільки, скільки знаю я про нашу спробу піти у НАТО в 2008 році, в цій країні не знає ніхто. І скажу вам, що тоді нам не дали ПДЧ не лише через позицію Франції і Німеччини. Бо за план дій для України і Грузії виступав президент Буш і я впевнений, що він знайшов би правильні аргументи і для Меркель, і для Саркозі», - вважає політик.Він розповів, що проблема в тому, що прем’єр-міністра Тимошенко і Голову ВР Яценюка довелося в буквальному розумінні змушувати підписати з Президентом Ющенком заяву про прагнення вступити до НАТО. В підсумку ці політики свої підписи таки поставили, але реально "допомагали" Україні добитися того, щоб ПДЧ в Бухаресті нам не дали.Народний депутат зазначив, що тоді був такий період, що майже ніхто не вірив у дружбу помаранчевого прем’єра з Путіним. Це зараз народ нарешті почав прозрівати, а тоді будь-які спроби донести до громадськості правду, закінчувалися для нас брудними інформаційними кампаніями у відповідь.Лідер Єдиного Центру зауважив, що згадав цю історію не тому, що хоче очорнити лідерів двох парламентських партій. Просто він розуміє, що усе це Україна уже проходила і корінь заяв Штайнмайєра і Ромпея – не так вплив Росії, чи бажання Європи жити ситим і спокійним життям, як позиція самої української влади.

 

«От я не розумію, чому за 8 місяців ми так і не подали заявку на членство в НАТО? Хоча б у форматі Голови парламенту, прем’єр-міністра і Президента. Адже усі вони ніби проєвропейські, демократичні політики. Чому ми досі не проголосували за скасування позаблокового статусу? Чому Президент збирається аж 6 років вступати в НАТО?», - такими питаннями задався Віктор Балога.

 

Він вважає, що якщо нам потрібен час на підготовку, то референдум потрібно проводити  негайно. Потрібно залишити у спадок майбутнім поколінням хоча б юридично оформлене прагнення народу бути в системі колективної безпеки.«Пане Президенте, Ви й самі знаєте, що сам-на-сам з Росією нам вистояти буде вкрай складно. Окрім патріотизму наших бійців, єдиний шанс на перемогу – це членство в НАТО. Що б там не говорили, це реально. Але лише за умови консолідованої позиції влади, і якщо публічні заяви не будуть розходитися з реальними діями. Тому, не потрібно чекати 6 років. Давайте вже оголошувати референдум щодо вступу України в НАТО. Переконувати нікого не потрібно – більше половини громадян підтримують таку ідею і їх кількість буде лише рости. Жодних перешкод, щоб рухатися в напрямку НАТО немає», - переконаний Віктор Балога.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі