Позиція партії друкуватиДрукувати

Реформування держави

Віктор Балога про проект бюджету: Такого цинізму і брехні я не бачив ще з часів Азарова
2014-12-24 08:01:00

Віктор Балога про проект бюджету: Такого цинізму і брехні я не бачив ще з часів Азарова

В уряді кажуть, що підняли ренту на нафту і газ. А хтось пробував читати проект бюджету і зміни до Податкового кодексу? Так от, скажу вам, друзі, – ставки ренти на нафту і газ залишились без змін. І нехай прем’єр спробує сказати, що я не читав те, що він вніс. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

Він зазначив, що ренту справді підняли на 70%, але лише для угод про спільну діяльність. Тобто, на видобуток сланцевого газу спільно з Сhevron і Shell, однак ці компанії не мають жодного відношення до будь-кого з українських олігархів.

 

Народний депутат вказує на те, що рента на видобуток нафти і газу на 2015 рік залишилась без змін. Єдине – запровадили коригуючий коефіцієнт до ставки рентної плати за користування надрами. А це означає, що центральний орган виконавчої влади в ручному режимі буде вирішувати – кому сплачувати цей коригуючий коефіцієнт, а кому – ні. На його думку «свої» олігархи цей коефіцієнт платити до бюджету не будуть.

 

«Прогноз надходжень до державного бюджету від плати за користування надрами для видобутку природного газу – 22 755 561,9 грн. В 2014 році цей показник складав 10 254 557,5 грн.. Підняли у два рази? Нічого подібного – бюджет 2014 року будувався на курсі 8 гривень за долар, а бюджет на наступний рік – по 17. Переведіть цю суму в долари і отримаєте 1,2 мільярди в 2014 році і прогноз на 2015 рік – 1,3 мільярди. Тобто, як такого, зростання немає», - зазначив політик.

 

Він заявив, що спілкувався з фінансистами і вони говорять, що ренту на видобуток нафти і газу цього року можна було підняти не в 4 рази, а щонайменше у 8-10 разів. Тобто, бюджет може отримувати 2,7 мільярди доларів ренти і цей бізнес все одно залишатиметься вигідним і прибутковим.

 

«Тепер переведіть 2,7 мільярди доларів по курсу 17 і дізнаєтесь реальну суму, яку може отримати бюджет від реального збільшення ренти. Тобто, лише за рахунок цього бюджет недоотримає 23,2 мільярди гривень. Для порівняння, для добудови «Охматдиту» потрібно трохи більше, ніж півмільярда гривень. І прем’єр каже, що в бюджеті цих грошей немає, і він не знає, де їх взятии», - зазначив Віктор Балога.

 

Він вказав на те, що мене немає питань до тих, хто складав цей бюджет. «Такого цинізму і брехні я не бачив давно - ще з тих часів, як втік Азаров. Я не знаю, чи депутатський корпус встигне зробити з цього непорозуміння бюджет, за який знайдеться 226 голосів. Але, хочеться, щоб не було ні провалу, ні ганьби, ні само-собою - грандіозних афер. Бо у нас крім бюджету є набагато серйозніші виклики», - переконаний лідер Єдиного Центру.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі