Позиція партії друкуватиДрукувати

Реформування держави

Віктор Балога назвав шляхи зменшення видатків держбюджету
2014-12-25 08:14:00

Віктор Балога назвав шляхи зменшення видатків держбюджету

Лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога заявив, що лише шляхом зменшення видатків уряд зможе знайти кошти у держбюджеті. Він навів кілька кроків, які необхідно зробити:

«1. «Нафтогаз» з’їдає більше 100 мільярдів бюджетних грошей, бо продає газ дешевше, ніж закуповує – значить треба піднімати тарифи і субсидіювати лише тих, хто цього реально потребує.

 

І взагалі - демонополізувати ринок нафти та газу і нарешті перетворити цю сферу з тягаря для держбюджету, на прибутковий бізнес, як це є у всьому світі? А це означає, що такої державної компанії, як «Нафтогаз» існувати не повинно. Її потрібно продати.

 

2. Є проблеми з дефіцитом Пенсійного фонду – значить потрібно скасовувати необґрунтовані привілеї для VIP-пенсіонерів;

 

3. Витрачаємо мільярди гривень на дотації вугільної галузі – значить потрібно закрити усі нерентабельні шахти;

 

4. Високі витрати на держапарат – значить його потрібно скорочувати, але не на 10%, а в рази. У 1991 році чисельність КДБ УРСР складала 11 тисяч людей і ця структура тримала під ковпаком усю країну. Нині СБУ в 4 рази більша, і далеко не всі там займаються державною безпекою.

 

Державний апарат можна оптимізувати, скоротивши на 50%, і побачите - все працюватиме ще краще.

 

5. Багато грошей іде на утримання чиновників – значить потрібно скоротити усі «безкоштовні» автомобілі, дачі, санаторії, і замість сотень мільйонів гривень на їх утримання, просто підняти зарплату двадцяти міністрам, щоб вони самі заправляли свої авто, самі себе возили, лікували і годували», - вважає народний депутат України.

 

На його думку окрім президента, прем'єра і спікера, охороною за державний кошт не повинен користуватися більше ніхто. Зараз «державників», які цим користуються – десятки. Депутатів ВР потрібно позбавити усіх пільг, кількість помічників скоротити наполовину, або урізати фонд оплати праці.

 

«Іншими словами, сформувати видатки держбюджету на рівні не більше, ніж 35% ВВП – як у країнах Східної Європи, а не 54%. Бо, якщо ми хочемо витрачати більше, ніж такі країни-донори, як Німеччина, де видаткова частина бюджету складає 45% ВВП, то кредит нам ніхто не дасть. Бо це те ж саме, що бідний і голодний просить у багатого кошти на делікатеси, які багатий сам собі не може дозволити», - зазначив політик.

 

Віктор Балога переконаний, що це максимально прості, але ефективні рішення і для них не потрібно західних дипломів і знання іноземних мов.

 

«Лише – політична воля. Але, особисто у мене глибокі сумніви, що у влади з цим усе в порядку», - зазначив лідер Єдиного Центру.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі