Позиція партії друкуватиДрукувати

Східний фронт

Віктор Балога: Воєнний стан – це справедливість
2015-01-26 15:31:00

Віктор Балога: Воєнний стан – це справедливість

Влада зі всіх сил намагається переконати народ, що воєнний стан – це голод, розруха, віджим приватної власності, утиски свободи слова і дефолт. Хоча я жодного разу не чув від жодного представника МВФ, що нам не дадуть кредит, якщо ми оголосимо воєнний стан. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

На його думку народ намагаються переконати в тому, що воєнний стан сьогодні – це ріки крові і голод завтра, хоча це – великий міф. Введення воєнного стану не означає автоматичного оголошення комусь війни. Це означає більше повноважень, більше інструментів для того, щоб бути готовими до всього.

 

Політик зазначив, що потрібно покладатися на себе і свої сили, а не мріяти, що скоро в Чорне море зайде американський авіаносець, а 93-тя бригада отримає найсучасніше озброєння. Однак замість того, влада говорить, що воєнний стан буде, але коли Росія піде в повномасштабний наступ. «Вибачте, але, це те ж саме, якби лікар сказав пацієнту: «Вколю тобі знеболююче, коли склеїш ласти», - вважає народний депутат.

 

«Але, якщо ще в суботу були натяки на воєнний стан, то сьогодні їх не те, що немає. Нас назад повертають до риторики залякування правовим режимом воєнного стану. І це ще одне підтвердження тому, що Україна є об’єктом, а не суб’єктом міжнародної політики. Зараз ми – Афганістан 80-х років минулого століття. Захід один в один повторює сценарій розвалу СРСР – санкції, обвал цін на нафту, виснажлива, довготривала війна, знищення Росії ціною України, яка в принципі для пересічного американця від Афганістану мало чим відрізняється. А для європейця Україна важить набагато менше, ніж Естонія і Польща. Тобто, нами не шкода пожертвувати. Така правда. На жаль, гірка для нас. Лише додам, що за рік цієї війни українців уже загинуло більше, ніж за десятиліття в Афганістані», -  наголосив Віктор Балога.

 

Він звернув увагу на те, що в законі України «Про правовий режим воєнного стану» чітко прописано: «Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи ЗАГРОЗИ нападу».

 

«Як ви думаєте, кілька десятків тисяч російських військових майже по всьому периметру спільного кордону – це загроза? Мені здається, що – так», - вважає лідер Єдиного Центру.

 

Він вказав на те, що закон «Про правовий режим воєнного стану» потрібно виконувати, а не читати. Його запровадження – це обов‘язок, а не право, оскільки невиконання законів, як відомо, тягне за собою наслідки у вигляді відповідальності.

 

«Замість того, на обстріл Маріуполя з «Градів», РНБО відповідає холостим у повітря. Замість адекватної відповіді – набір патріотичної пропаганди, в перемішку з обіцянками ввести санкції проти Росії. І це після року війни, в тому числі і торгівельної, яка почалася набагато раніше. Останній приклад – Росія забороняє імпорт нашої солі. Шановні, а можете мені назвати хоча б один товар, який ми заборонили ввозити на свою територію? Вони уже добралися до нашої солі, а ми не можемо заборонити їхні «Снікерси» і горілку. Про які санкції ми говоримо?», - задається питанням політик.  

 

Він вважає, що воєнний стан – це справедливість. Це означає, що хтось піде воювати, хтось копати, хтось ремонтувати, хтось лікувати, хтось документувати. І кожен, хто повертатиметься з війни, не буде відчувати себе цапом відбувайлом, дивлячись на те, як у мирному тилу гуляють, ходять на дискотеки, купують дорогі речі і живуть життям країни, в якій ніби все добре.

 

«І воєнний стан не означає, що завтра районний воєнком має прийти до підприємця, який возить людей на базар, і забрати у нього мікроавтобус. Навпаки – поділитися має той, у кого є. Маєш завод з виробництва автомобілів – переводь його на потреби армії. Маєш фармацевтичний цех – будь добрий 30% на армію. Маєш оборот зі свого бізнесу в кілька мільйонів гривень – допоможи армії. Але, не треба трусити бідняків і забирати у людей останнє. А найголовніше, лякаючи воєнним станом, - вони дограються. Бо коли його доведеться ввести, а цей день обов’язково прийде, почнеться такий хаос і паніка, що він нікому уже нічим не допоможе», - переконаний Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі