Позиція партії друкуватиДрукувати

Реформування держави

Віктор Балога: Якби влада ще рік тому провела всеукраїнський референдум, то це б дозволило уникнути маси проблем і трагедій
2015-05-25 09:19:00

Віктор Балога: Якби влада ще рік тому провела всеукраїнський референдум, то це б дозволило уникнути маси проблем і трагедій

Ще рік тому, коли одна частина постмайданної еліти ходила в рожевих окулярах, а інша - переоформляла на себе схеми Януковича, я закликав у весь голос: хлопці, давайте проводити референдум, бо буде біда. Про це нагадує лідер Єдиного Центру, нароний депутат України Віктор Балога.

«Але, нікому не було цікаво - перші не вірили, що буде війна і були переконані в тому, що Захід тепер перед нами у вічному боргу. Другим було не до референдуму - вони думали, як врятувати від краху корупційну імперію Януковича, а не власну країну. Пройшов рік. Результат - на лице», - зазначив політик

 

Він впевнений, якби тоді влада провела всеукраїнський референдум з головних питань державотворення, то не було б трагедії в Одесі, не було б спроб дестабілізувати Харків, можливо, навіть не було би війни, такої як вона є зараз - з використанням танків і артилерії.

 

«І точно у нашого сусіда не було би приводів для розгортання агресії. Бо як можна йти воювати за російську мову в країну, де більше половини громадян на референдумі виступили за єдину державну? Як можна вести війну за федеративний устрій, якщо громадяни виступають за унітарність», - переконаний політик.

 

Крім того, за його словами, якби рік тому влада поставила на референдум питання вступу до НАТО і Євросоюз, нам би сьогодні не говорили, що "ЄС не готовий приймати нових учасників", а "Україна для НАТО - головний біль".

 

«Тоді жоден європейський політик, по-перше, не посмів і поганого слова сказати в бік України, а по-друге, не наважився б піти проти волі людей, яких ще місяць тому розстрілювали в центрі столиці за власні переконання. Але, усі думали, що Євросоюз тепер нас не просто прийме до себе, а буде нас все життя годувати і цілувати в руки», - підкреслив Віктор Балога.

 

На його думку головне зараз не те, що було вчора, а що нас чекає завтра. А відповідь на це питання не можна дати без всеукраїнського референдуму, який ще й до того має дати відповідь на питання, що ми робимо з "ДНР" і "ЛНР".

 

«Тому, проводити рефендум таки доведеться, бо іншого рецепту для посилення держави і уникнення суспільного розколу просто не існує. Головне, щоб не було пізно. Україна рік тому і сьогодні - це дві зовсім інші держави. Якою вона буде наступного року не знає ніхто. Але, я точно знаю, що без рішучих дій сильнішою вона не стане», - підсумував Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі