Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

Віктор Балога звернувся до Президента щодо боротьби з контрабандою, незаконними збройними формуваннями та наркобізнесом
2015-07-17 21:07:00

Віктор Балога звернувся до Президента щодо боротьби з контрабандою, незаконними збройними формуваннями та наркобізнесом

Перші особи чітко заявили про наміри жорстко боротися з контрабандою, наркотиками, незаконними збройними формуваннями і корупцією. Я ж пропоную не обмежуватися лише деклараціями, а зайнятися реальною роботою. Не штучною. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

За його словами, якщо погортати Кримінальний кодекс, то там немає відповідальності за контрабанду. Сама стаття з такою назвою є, але вона стосується нелегального вивезення культурних цінностей, отруйних і радіоактивних речовин, наркотиків, зброї та боєприпасів.


«А якщо ти ганяєш через кордон горілку і цигарки, то ти несеш адміністративну відповідальність. Тобто, контрабандист і дебошир займають приблизно одну і ту ж ланку в системі відповідальності та покарання. Це справедливо? Я так не вважаю», - підкреслив політик.


Також він зазначив, що те саме питання - створення незаконних збройних формувань. За це Кримінальним кодексом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8-ми років. Для порівняння, за самовільне залишення військової частини в бойовій обстановці можна загриміти на довічне. А якщо ти озброївся гранатометами і крупнокаліберними кулеметами і займаєшся не відомо чим, то це від 3 до 8-ми. Справедливо? Однозначно ні. В умовах війни - тим більше.


«І так майже по кожній статті і щодо незаконного переправлення осіб через кордон, і за незаконне виготовлення наркотиків. За корупцію в Кримінальному кодексі взагалі дуже лояльне покарання - арешт на 6 місяців, чи обмеження волі до трьох років без мінімальної межі», - повідомив народний депутат.


Віктор Балога вважає це неприпустимим, тому направив президенту листа з пропозицією внести як першочерговий законопроект щодо посилення відповідальності за злочини, з якими зібралися боротися перші особи держави.


«Я, звичайно, як народний депутат і сам маю право законодавчої ініціативи. Мені для цього президент не був потрібен ніколи. Але, що б я не реєстрував, що б не пропонував, воно все вмирає десь по дорозі з одного комітету в інший. Як і 97% законопроектів, які реєструють позафракційні депутати», - переконаний політик.


Тому, він пропонує максимально швидко рухатися в напрямку боротьби з контрабандою і бандитизмом.


«Мені не потрібне авторство у законопроектах, мені потрібен результат. Якщо президент вважає так само - ми з ним однодумці. Якщо ні - тоді не зрозуміло, для чого усі ці пафосні виступи і заяви», - зазначив народний депутат.


Посилання на документ
 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі