Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

Віктор Балога зареєстрував законопроект із змінами у виборче законодавство, з метою недопущення чернігівських сценаріїв
2015-07-28 10:27:00

Віктор Балога зареєстрував законопроект із змінами у виборче законодавство, з метою недопущення чернігівських сценаріїв

Під час кампанії на 205-му окрузі і представники влади, і їхні опоненти, і громадськість говорили, що агітація проходить не чесно і що такого не повинно бути в демократичній державі. Але, усі поговорили і розійшлися. Через тиждень-два про це взагалі забудуть. Так вважає лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

«Формальні підстави для визнання порушень є, але юридично усе виписано настільки складно, що притягнути порушника до відповідальності вкрай важко. Цим, власне, і користуються не чесні технологи і кандидати», - зазначив політик.

 

На думку політика потрібно боротися не лише з гречкою, продуктовими наборами, а й з конвертами, псевдо-благодійністю, угодами на оплату праці агітаторів, що є прихованою формою скупки голосів. Потрібно врегулювати використання логотипів, слоганів, які використовуються для прихованої агітації в день тиші і не лише.

 

Тому народний депутат зареєстрував у Верховній Раді законопроект про внесення змін у виборче законодавство, щоб не допустити чернігівського сценарію в інших регіонах України.

 

Він пропонує заборонити роздачу товарів (продовольчих в тому числі) під час проведення виборів, навіть якщо і не звучать прямі заклики голосувати за, чи проти кандидата або партії.

 

Також Віктор Балога вважає, що потрібно заборонити роздачу товарів, якщо вона здійснюється не тільки кандидатом чи партією, а й будь-якою благодійною чи громадською організацією, якщо при цьому можна зробити висновок про їх зв'язок з кандидатом чи партією (використовують логотипи, слогани, зображення кандидата). Або якщо кандидат є засновником, керівником чи членом такої благодійної чи громадської організації.

 

Крім того потрібно заборонити укладення оплатних договорів з виборцями на проведення агітації. Цю схему придумали технологи Януковича, але в Чернігові вона активно використовувалася деякими штабами.

 

Законопроект уже зареєстровано у ВР. З текстом можна ознайомитися тут: http://edc.org.ua/ua/law_initiative/85

 

«Давайте менше говорити, а робити реальні кроки, щоб в Україні не роздавали гречку і конверти. Але, головне в іншому – ми можемо усунути усі колізії, прийняти найбільш прогресивне законодавство. Головне, щоб люди нарешті зрозуміли, що продаючи свій голос, вони продають своє майбутнє. Але, таке розуміння ніколи не прийде до громадян країн, де народ стрімко бідніє. І як після цього не вірити в те, що бідними людьми простіше маніпулювати?», - підсумував Віктор Балога.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі