Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

Віктор Балога: Мого прізвища не буде у числі тих, хто забрав у держави майбутнє
2015-08-25 09:47:00

Віктор Балога: Мого прізвища не буде у числі тих, хто забрав у держави майбутнє

Ми то з вами люди не дурні і прекрасно розуміємо, що якби наш Президент і справді їхав у Берлін за новим набором каральних інструментів проти Росії, то вони б і вели себе по-іншому на Донбасі. А так, верхівка Кремля в прекрасному гуморі, Путін летить у Штати і ні в кого немає сумнівів, що зустріч з Обамою таки відбудеться. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

«Зверніть увагу – про Крим уже не згадує ніхто. Тобто, можемо забути, що нам його хтось поверне. Натомість і Європа, і Штати в один голос заявляють, що «Мінські угоди мають виконувати обидві сторони». В перекладі з мови дипломатії на людську це означає, що Україна має піти на усі поступки перед Москвою, які передбачають амністію, вибори на Донбасі та особливий статус», - зазначив політик.

 

Він вважає, що якщо наш президент і літає за кордон, то не за новими санкціями проти Росії, а за вказівками. Неодноразово доводилося чути з різних джерел, що ставляться вони достатньо жорстко і не передбачають можливостей маневрувати.

 

«Що почує Порошенко в Берліні? Що Конституцію потрібно прийняти до того, як Путін і Обама мають зустрітися на засіданні Генасамблеї ООН в другій половині вересня. Що це означає для нас? Два Придністров’я в складі України, але не в статусі окупованих територій, а набагато гірше – в якості учасників політичного процесу. Тільки лінивий не сказав, що це гирі нам на ноги, щоб формально ми були вільними, але не змогли нікуди піти», - переконаний Віктор Балога.

 

На його думку, якщо аналізувати події останнього року, то ми побачимо, що вся інформаційна політика будується навколо вирішення одного питання - як відвести від Гаранта суспільний гнів за те, що минулого року він допустив пряму агресію регулярної армії РФ проти України. А саме - приховав правду про вторгнення російських військ на територію України, в період з 14 серпня минулого року.

 

«Це був ключовий момент в російсько-українській війні. Хочу нагадати, що до Іловайська ми впевнено у ній перемагали. Бойовий дух Збройних сил і добровольців був високим, народ підтримував владу, склади волонтерів не витримувати напливу допомоги. Донецьк і Луганськ практично взяли в кільце, "ДНР" і "ЛНР" розділили на два анклави, позбавивши їх можливості комунікувати між собою. Все йшло до перемоги, поки в Україну не зайшли регулярні війська РФ», - наголосив Віктор Балога.

 

Він переконаний, що в цей час Президент мав звернутися до народу, оголосити воєнний стан і повну мобілізацію. Чому цього зроблено не було, дізнаємося, коли ця влада піде і можна буде провести розслідування і дати відповідь на питання - це результат особистої домовленності з Путіним, чи злочинної недбалості Глави держави.

 

«Як би там не було, але саме після Іловайська почалася череда наших поразок. Але, Президент так і не ввів воєнний стан, не розірвав з Росією дипломатичні стосунки, не припинив торгівлю і сполучення. Натомість, почав кампанію з дискредитації добровольчих батальйонів, яка триває і сьогодні», - зазначив народний депутат.

 

На його думку нинішні події як на Сході, так і в Києві, говорять про те, що українці знову можуть стати заручниками спекулятивних домовленостей, і тут уже не допоможе ніхто - ні Штати, ні Євросоюз.

 

«Західні політики достатньо прагматичні. Якби після Революції Гідності Україна зробила крок у напрямку реформ, ринкової економіки та демократії, ставлення до нас було б інше. Бо тоді вони могли б «продати» такий проект своїм виборцям і чітко пояснити, на що йдуть кошти платників податків у Німеччині, Штатах і Канаді. Але, так як нові лідери почали красти з перших днів, наші проблеми ніхто вирішувати не хоче», - наголосив лідер Єдиного Центру.

 

За його словами тепер сценарій з виконання домовленостей, досягнутих з Росією, має затвердити Верховна Рада у вигляді внесення змін до Конституції.

 

«Особисто я за це не голосував і голосувати не збираюся. Не хочу, щоб моє прізвище увійшло в історію в числі тих, хто забрав у держави майбутнє. Але, в мене залишається примарна надія, що у цьому не ідеальному, але ще не до кінця підконтрольному парламенті, не набереться 300 голосів за розвал держави. Не можуть же усі бути рабами і заручниками політичних лідерів. Чи я все таки помиляюся і навіть смерті простих людей цих політиків так нічому і не навчили?», - підсумував Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі