Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

Віктор Балога звернувся до Президента України з відкритим листом щодо варварської вирубки лісів
2015-08-28 11:49:00

Віктор Балога звернувся до Президента України з відкритим листом щодо варварської вирубки лісів

«Звертаюся до Вас, пане Президенте, з вимогою дати вказівку працівникам відповідних органів заборонити митне оформлення цінних порід деревини, що вивозяться за кордон. Це буде найкращим підтвердженням Вашої готовності боротися з варварською вирубкою українських лісів і тими, хто її покриває. Ситуація потребує Ваших рішучих і термінових дій.» Про це написав народний депутат України Віктор Балога у відкритому листі до Президента України Петра Порошенка.

Депутат нагадав, що 9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №1362, яким на 10 років запроваджується мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді.


«Цей нормативно-правовий акт, під яким стоїть і мій голос, покликаний дати поштовх для розвитку деревообробної галузі України і вберегти українські ліси від варварського винищення. Однак, через відверто шулерські дії з Регламентом Верховної Ради та Конституцією України, цей закон був підписаний Вами лише 8-го липня. Тобто, через 3 місяці після відповідного голосування в парламенті,» - зазначив В. Балога.


Він зауважив, що згідно положень цього законопроекту, мораторій вступить в дію лише 1 листопада 2015 року, що виглядає як дембельський акорд для чорних лісорубів.


«Цей люфт дозволяє їм продовжувати свою незаконну діяльність з подвійною мотивацією. Адже час – не на їхню користь. Результатом цього є те, що, зокрема, на Закарпатті винищуються цілі урочища дорогоцінних порід деревини. Флорі і фауні краю завдається непоправна шкода, а місця вирубки лісу часто нагадують бурштинові пейзажі Рівненської області, » - констатує В.Балога.


За його словами, уся ця варварська діяльність відбувається за мовчазної згоди представників влади та силових структур.


«Звернення громади залишаються поза увагою, що змушує мене, як народного депутата, власноруч припиняти незаконну вирубку лісу. До вступу в дію мораторію залишається трохи більше двох місяців. Цього часу цілком достатньо, щоб знищити ще не одне урочище і зробити українські Карпати схожими на поверхню Місяця, » - зазначає  народний депутат.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі