Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

Віктор Балога: Зареєстрував у Верховній Раді пакет законопроектів щодо відновлення вітчизняного тютюнництва
2015-12-02 15:48:00

Віктор Балога: Зареєстрував у Верховній Раді пакет законопроектів щодо відновлення вітчизняного тютюнництва

Зареєстрував у Верховній Раді пакет законопроектів щодо відновлення вітчизняного тютюнництва. А саме - проект закону № 3567 про внесення змін до Податкового кодексу України і законопроект №3568 про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України". Про це повідомив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

За його словами на даний час ситуація склалася така, що курять – українці, а заробляють на цьому китайці, ефіопці, всі, хто виробляють сировину і експортують її в Україну. Частка імпортного тютюну в цигарках, виготовлених на території України, становить 95%. А отже, тютюнництво, як галузь економіки, повністю занепадає, хоча об’єми продажу тютюнових виробів не зменшуються.

 

«Що таке вирощування тютюну. По-перше, це величезний ринок. Це гроші, які лежать під ногами, але державі не цікаво, щоб їх заробляли ми. Тому, їх собі забирають азіати і африканці. По-друге – це нові робочі місця. Людська праця займає значну частку у вирощуванні тютюну – для обслуговування 10 гектарів насаджень потрібно від 18 до 22 працівників. Тобто, відновивши галузь, можна забезпечити створення додатково близько 40 000 тисяч робочих місць, значна частина яких припадатиме на сільську місцевість. Без додаткових інвестицій і дотацій з боку держави. Все що потрібно – створити конкурентні умови для вітчизняного виробника», - переконаний Віктор Балога.

 

Він зазначив, що ставка мита на імпортний тютюн складає 1%. Народний депутат пропонує збільшити її до 5%, що буде стимулювати тютюнові компанії до закупівлі сировини в Україні. Це перший крок. Другий – спростити систему оподаткування і обліку для сільськогосподарських підприємств, які вирощують тютюн.

 

«Держава від цього виграє тричі. По-перше - збільшуються надходження до бюджету, по-друге – з економіки не виводитися валюта для закупівлі імпортної сировини, по-третє – частково вирішується проблема зайнятості», - підсумував політик.

 

З текстами законопроектів можна ознайомитися за цими посиланнями:

http://edc.org.ua/ua/law_initiative/87

http://edc.org.ua/ua/law_initiative/86

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі