Позиція партії друкуватиДрукувати

Східний фронт

Віктор Балога: Україні потрібна нова редакція Конституції де будуть розділені поняття децентралізації і особливого статусу Донбасу
2016-03-16 16:45:00

Віктор Балога: Україні потрібна нова редакція Конституції де будуть розділені поняття децентралізації і особливого статусу Донбасу

Ми опинилися між молотом і наковальнею, де з одного боку Росія, з іншого – наші західні партнери. Так вважає голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

«Франція і Німеччина вимагають від нас виконання нашої частини Мінських угод. Зокрема, надання окупованим територіям особливого статусу і проведення виборів. Враховуючи тісну співпрацю між Берліном, Парижем та Вашингтоном, думаю, таку ж позицію займають і Сполучені Штати», - зазначив політик.

 

На його думку при нинішніх умовах, провести вибори на Донбасі неможливо. Без контролю над кордоном і без виведення російських військ вони стануть повторенням сценарію, за яким проводився референдум в Криму.

 

Також політик переконаний, що у ВР немає 300 голосів за особливий статус для ОРДЛО. Окрім того, впевнений, що Франція і Німеччина продовжать тиснути на нас, і не варто виключати, що внесення змін до Конституції стане однією з умов отримання конче необхідної фінансової допомоги та продовження санкцій проти Росії.

 

Віктор Балога, переконаний, що в цій ситуації Україна має розробити нову редакцію Конституції, де розділити поняття децентралізації і особливого статусу для ОРДЛО. Адже це не одне і те саме.

 

Також на думку політика потрібно прив’язати надання особливого статусу для ОРДЛО до виведення російських військ і відновлення контролю за українсько-російським кордоном.

 

«Це саме стосується і виборів на Донбасі. Вони можуть бути проведені не раніше, ніж після 30 днів з моменту виведення російських військ і відновлення контролю над державним кордоном», - зазначив народний депутат.

 

На думку політика в такому разі уже ніхто не зможе дорікнути, що Україна не виконує свою частину домовленостей. Так само, ніхто не зможе ставити воза попереду коня.

 

«Хочете виборів і особливого статусу? Він в Конституції є. Але як і передбачено Мінськими угодами, спочатку виведіть війська і віддайте нам контроль над кордоном. Якщо ні – ми маємо повне право відгородитися від ОРДЛО муром, колючим дротом і протитанковим ровом. І цього нам не заборонить ні Берлін, ні Париж», - підсумував Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі