Позиція партії друкуватиДрукувати

Східний фронт

Віктор Балога: Усі здорові політичні сили мають виробити спільну позицію щодо механізму вирішення конфлікту на Донбасі
2016-05-10 15:06:00

Віктор Балога: Усі здорові політичні сили мають виробити спільну позицію щодо механізму вирішення конфлікту на Донбасі

Сьогодні Ангела Меркель відвідує Москву, завтра в Берліні відбудеться засідання «нормандської четвірки». Тобто, Захід разом з Росією формує для нас порядок денний. Про це заявив голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

«А чим у цей час зайняті перші особи України? Дерибаном посад і потоків. Їм болить голова як протягнути свою людину на Генерального прокурора, як сформувати лояльну ЦВК і який ще нелегальний бізнес можна підім’яти під себе. Іншими словами, Україна не просто втратила ініціативу у питанні конфлікту на Сході, ми самоусунулися від процесу. Ми просто чекаємо, поки нам скажуть, що потрібно робити», зазначив політик.

 

За його словами така страусина позиція влади не викликає жодного здивування. Але цього не мають права собі дозволити представники демократичної опозиції. Порядком денним для всіх здорових парламентських і позапарламентських сил має бути вироблення спільної позиції щодо механізму вирішення конфлікту на Донбасі.

 

На думку політика варіантів може бути декілька:

 

«1. Проведення всеукраїнського референдуму із визначенням статусу Донбасу: вони повертаються в Україну на наших умовах, чи йдуть своїм шляхом.

 

2. Замороження конфлікту за сценарієм Придністров’я і обносимо Донбас стіною з колючим дротом та прикордонними постами. Як бачимо, Молдові це не заважає уже зараз отримати безвізовий режим з Євросоюзом.

 

3. Може бути і третій варіант – ми виконуємо вимоги Заходу, але лише після того, як з Донбасу підуть найманці, нам повернуть контроль над кордоном, а бойовики складуть зброю. Як на мене це найменш реалістичний сценарій, але і він має бути на порядку денному. Знаю одне – потрібно діяти і визначатися. Інакше все вирішать за нас», - вважає Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі