Позиція партії друкуватиДрукувати

Єдиний Центр у регіонах

Єдиноцентрист Золтан Ковач: Дитяче харчування у навчальних закладах - одна з найболючіших тем останнього часу
2016-05-30 13:56:00

Єдиноцентрист Золтан Ковач: Дитяче харчування у навчальних закладах - одна з найболючіших тем останнього часу

Дитяче харчування у навчальних закладах - одна з найболючіших тем останнього часу. На Закарпатті є декілька районів, які не передбачили на це кошти або виділили їх у недостатній кількості. На це звернули увагу партійці Закарпатської обласної організації Єдиного Центру.

 

Так до прикладу у загально-освітній школі села Гать, що на Берегівщині, навчається 130 учнів 1-4 класів. Всі вони, відповідно до закону, мають право на безкоштовний повноцінний гарячий обід, проте їх харчування навряд чи можна назвати повноцінним.

 

За словами єдиноцентриста Золтана Ковача, таких проблем з харчуванням ще не було ніколи. Харчуються діти на даний час за ті гроші, які виділяються з районного бюджету, а це три гривні на одну дитину. За такі копійки, звичайно, про повноцінне харчування не може бути і мови.

 

«Більшість батьків не має змоги доплачувати за гарячий обід, а тому персонал навчального закладу змушений докладати всіх зусиль, щоб учні початкових класів мали хоча б якесь харчування. Наразі школа виграла гранд і таким чином на певний час трохи розв'язала проблему з харчуванням, але держава повинна опікуватися даним питанням, а не чекати дій від шкільного керівництва» - розповів депутат Берегівської районної ради від Єдиного Центру Золтан Ковач.

 

За словами єдиноцентриста, через те, що в державному бюджеті 2016 року не знайшлося коштів на харчування учнів 1-4 класів, яке в попередні роки було повністю фінансоване державою, районним депутатам довелось зіштовхнутися з серйозною проблемою пошуку додаткових коштів та економії грошей на загальному розвитку району.

 

«Рішенням Берегівської районної сесії 300 тис.грн., які планували надати відділу культури на перекриття даху музичної школи, спрямували на дитяче харчування. Однак і цих коштів катастрофічно бракує. Крім того, на сьогоднішній день немає варіантів виходу з цієї ситуації. Якось ми закінчили цей навчальний рік, але якщо до вересня держава не візьме на себе свої ж функції, то найменші учні залишаться без харчування. Керівництву країни повинно бути соромно за такий стан речей. І нам, районним депутатам, неприємно констатувати той факт, що на обід одного учня виділяється три гривні”, - підсумував Золтан Ковач.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі