Позиція партії друкуватиДрукувати

Єдиний Центр у регіонах

Андрій Балога: Високопосадовці цинічно перевели проблему фінансування ПТУ у площину знищення місцевого самоврядування
2016-07-07 12:11:00

Андрій Балога: Високопосадовці цинічно перевели проблему фінансування ПТУ у площину знищення місцевого самоврядування

Уже не вперше з початку року влада, в особі голови Закарпатської ОДА погрожує громаді Мукачева блокуванням рахунків, спираючись на рішення судів у справі про фінансування ПТУ. Про це заявив єдиноцентрист, міський голова Мукачева Андрій Балога.

«Як законослухняні громадяни, ми повинні виконувати рішення судів. Але у даній ситуації мова йде не лише про букву, а й про дух закону. Кожен нормативно-правовий акт повинен слідувати здоровому глузду, бути актуальним щодо потреб громадян, а не використовуватися політиками задля власної вигоди та зведення рахунків», - зазначив політик.

 

За його словами високопосадовці цинічно перевели проблему фінансування ПТУ у площину знищення місцевого самоврядування. І це стосується не лише Мукачева. Вона є по всій Україні. І попри звернення народних депутатів, профільного комітету і навіть міністра освіти, питання не вирішується.

 

Міський голова зазначив, що з одного боку громадам передали певну частину повноважень та податків, щоб кожне місто могло розвиватися і планувати свій бюджет. З іншого - одразу ж звалили на них фінансовий тягар ПТУ, хоча училища підпорядковуються не містам, а Міністерству освіти. Усі їхні будівлі та фонди належать державі, а не громадам. Однак саме міста, змушують фінансувати ПТУ, а значить відмовитися від капітального ремонту доріг, розвитку інфраструктури, покращення умов у школах, лікарнях і дитячих садках.

 

«Замість того громади відверто шантажують: будете фінансувати ПТУ, отримаєте на це допомогу з обласного бюджету. Не будете – не дамо взагалі нічого. І це при тому, що в обласному бюджеті Закарпаття є достатньо коштів на фінансування ПТУ. Лише за перше півріччя обласний бюджет перевиконано на 37 мільйонів гривень», - повідомив єдиноцентрист.

 

Він переконаний, що такий механізм тиску на громади важко назвати децентралізацією. Це не має нічого спільного з реформами, які декларуються першими особами держави.

 

«Ми виступаємо проти політизації ситуації з фінансуванням профтехосвіти. Закликаємо владу відмовитися від тиску на громаду Мукачева. Бо це війна не проти нашої команди, а проти звичайних закарпатців – студентів та викладачів ПТУ, які місяцями сидять без зарплати», - заявив Андрій Балога.

 

На його думку успішне та прогресивне Мукачево, як більмо на оці у представників влади. Тому, замість того, аби відстоювати ідею децентралізації, вони блокують перші спроби зробити громади по-справжньому самостійними.

 

«Закликаємо владу відмовитися від мови ультиматумів і політичного тиску і не перекладати на громади відповідальність за зобов’язання держави, які вона відмовляється виконувати. Бо ця практика настільки хибна, що може призвести до абсурду, коли місцеві громади змусять і пенсії виплачувати. Однозначно це шлях в нікуди і немає нічого спільного з європейськими традиціями місцевого самоврядування», - підсумував міський голова Мукачева.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі