Позиція партії друкуватиДрукувати

Єдиний Центр у регіонах

Віктор Балога: Якщо українці і поляки почнуть чубитися, то від цього виграє лише «старший брат»
2016-07-08 13:35:00

Віктор Балога: Якщо українці і поляки почнуть чубитися, то від цього виграє лише «старший брат»

У Польщі назріває антиукраїнська риторика і з цим потрібно щось робити. Наївно вважати, що це через перейменування Московського проспекту. Це дуже примітивне бачення ситуації, бо все набагато складніше. Так вважає голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

«Сьогодні нас з поляками об’єднують спільні загрози і це повинно стати найсильнішою мотивацією для дружби і пошуку компромісів у питанні волинських подій. Але компроміс потрібно шукати не на політичному рівні. Швидше навпаки, бо і в Польщі, і в Україні обов’язково знайдуться ті, хто захочуть роздмухати вогонь, бо це швидкий шлях до популярності», - зазначив політик.

 

На його думку Петро Порошенко, перебуваючи в Польщі, має домовитися про перенесення дебатів у польському сенаті з приводу волинських подій. Бо дискусія про «геноцид поляків» обов’язково спричинить аналогічну дискусію в Україні. І все – після цього процес уже не зупинити. Хоча, ні українцям, ні полякам в умовах слабкості ЄС і агресії на Сході, ці проблеми не потрібні. Ніхто від цього не виграє.

 

Політик вважає, що натомість потрібно докладати зусиль до створення українсько-польської Комісії з примирення, у яку мають увійти історики і публічні діячі з обох сторін. Її завданням буде напрацювати Меморандум про примирення за принципом «прощаємо і просимо вибачення». Але в цій Комісії не повинно бути жодного політика.

 

«Далі цей документ мають підписати лідери обох держав і він має лягти в основу українсько-польських стосунків на наступні роки. Але якщо українці і поляки почнуть чубитися, то від цього виграє лише «старший брат». Це головна думка, яку потрібно донести польській стороні. Нам потрібно вчитися бути сильними і успішними на зло усім ворогам, а не шукати ворога один в одному», - підсумував Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі