Позиція партії друкуватиДрукувати

Релігія

 Віктор Балога: Утворення Митрополії стане початком для єдиної помісної автокефальної Церкви
2016-07-28 11:47:00

Віктор Балога: Утворення Митрополії стане початком для єдиної помісної автокефальної Церкви

Чи не вперше підтримую Президента Порошенка, який озвучив прагнення переважної більшості українських православних мати єдину помісну автокефальну Церкву. Зрозуміло, що патронат об'єднання трьох конфесій в одну має здійснювати Вселенський Патріарх Варфоломій. Так вважає голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

Політик нагадав, що спроба досягти цієї мети вже була зроблена, і якраз за участю Його Всесвятості. Народний депутат особисто модерував ці зусилля, тому знає багато деталей, які залишилися поза увагою громадськості.

 

За словами Віктора Балоги тоді утворенню єдиної української Церкви завадили гординя і амбіції. Патріарх Варфоломій тоді сильно переживав за цю невдалу спробу. Тепер, якщо Президент декларує зацікавленість в злитті церков, не можна допустити чергового провалу.

 

На його думку для початку об'єднавчого процесу Патріарху Філарету слід звернутися до Константинополя з офіційним проханням про повернення в лоно Церкви за всіма офіційними канонами. Якщо ідея єдиної української Церкви у його серці, він має переступити через особисте.

 

«Далі Філарет, за підтримки Президента, має клопотатися перед Вселенським Патріархом про створення Митрополії. Саме вона і має стати єдиним об'єднавчим центром для наших православних вірних. Звідти візьме початок єдина помісна автокефальна Церква - одна на всю Україну. І зволікати не можна», - переконаний Віктор Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі