Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Василь Лазоришинець: В Україні склалася критична ситуація з серцево-судинними захворюваннями
2016-10-28 12:09:00

Василь Лазоришинець: В Україні склалася критична ситуація з серцево-судинними захворюваннями

Під час нещодавнього інтерв'ю депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру Василь Лазоришинець заявив про катастрофічну ситуацію, яка склалася в галузі охорони здоров'я України.

 

Відтак, єдиноцентрист констатував той факт, що зараз серед населення катастрофічно молодшає ішемічна, гіпертонічна хвороба серця.

 

 

"22 жовтня до нас в Інститут був доставлений юнак 24-х років, з діагнозом – гострий коронарний синдром з елевацією ST-сегмента. Під час чергування, а працює він сторожем на ЧАЕС, відчув болі в грудній клітці. Його відправили до місцевого ФАПу, де діагноз встановити не змогли, після чого перенаправили до обласної лікарні. А в обласній чітко поставивши діагноз, - терміново привезли хлопця до нас в Інститут. Після обстеження наші фахівці підтвердили інфаркт міокарда.

 

 

Командою лікарів відділення екстреної ендоваскулярної хірургії з рентген операційною була надана невідкладна медична допомога. Пацієнту виконано аспірацію тромботичних мас з інтракоронарним введенням кардіопротекторів та ендопротезування вінцевої артерії.

Встигли. Врятували. Після проведеної операції хлопець почуває себе добре. Однак, ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні критична. Щорічно в структурі смертності 67% - наші захворювання, а це 420-430 тис. чоловік. До прикладу, в Польщі - 44%. Коли в США в структурі летальності відсоток підійшов до числа 46% - терміново засідав Конгрес, який прийняв програму на 20 років і який виділив нечувану суму на її реалізацію", - зазначив директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець.

За словами єдиноцентриста, в Україні остання програма боротьби з серцево-судинними захворюваннями закінчилася в 2010 році і в нашій державі наразі немає затвердженої програми, немає системи, немає фінансування.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі