Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Єдиний Центр долучається до національного флешмобу «Антибіотик за рецептом»
2016-11-17 10:50:00

Єдиний Центр долучається до національного флешмобу «Антибіотик за рецептом»

З 14 по 20 листопада в Україні проходить громадська ініціатива під гаслом «Антибіотик за рецептом». Мета акції - надати більше інформації про ризики та сформувати відповідальне ставлення до прийому антибіотиків у населення, звернути увагу на проблему безвідповідального, безсистемного та безконтрольного вживання антибіотиків, яке несе небезпеку здоров'ю людей та може призвести до підвищення рівня смертності.

  
Депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова Василь Лазоришинець виступив одним із спікерів прес-брифінгу, присвяченому старту тижня відповідального прийому антимікробних препаратів. Під час нього він, зокрема, звернув увагу й на те, що «зловживання» антибіотиками призводить й до важких серцевих хвороб.
 
«Підтримати цю ініціативу мене змусили результати досліджень нашого інституту. Протягом 10 років ми проводимо дослідження по антибіотикорезистентності при інфекційному ендокардиті. І результати, що ми отримали, оптимізму не додають», - заявиви єдиноцентрист.
 
Він повідомив про те, що четверта частини всіх використаних в Україні препаратів – антибіотики, що близько 15 млрд. гривень витрачають українці на купівлю антибіотиків. В Україні 50% випадків антибіотики приймаються невиправдано або без рекомендацій лікаря, а усі антибіотики, у тому числі резервної групи, наразі можна вільно придбати в аптеці. Понад 50% всіх антибіотиків, які призначають в амбулаторних умовах при ГРВІ – не потрібні. 30% українців схильні лікувати антибіотиками застуду та кашель, а 20% пацієнтів очікують на призначення антибіотику за кожного звернення до лікаря.
 
Єдиний Центр долучається до національного флешмобу «Антибіотик_за_рецептом» та закликає українців також приєднуватися до акції.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі