Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Василь Лазоришинець: Реформи МОЗ України безрезультативні та необґрунтовані
2017-03-24 12:00:00

Василь Лазоришинець: Реформи МОЗ України безрезультативні та необґрунтовані

Реформи МОЗ України поки що безрезультативні та необґрунтовані. Про це заявив депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України, професор Василь Лазоришинець.

Єдиноцентрист вважає, що вся проблема хаотичних, необґрунтованих і безрезультативних реформ МОЗ полягає у відсутності професіоналів з медичною освітою, які, власне, і пишуть всі медичні реформи.

 

“У МОЗ були кваліфіковані фахівці, які пройшли шлях від рядового лікаря до міністра. Зараз призначаються люди, які навіть не мають медичної освіти”, - заявив Василь Лазоришинець.

 

Також він додав, що всі проблеми виникли через те, що фінансування з бюджетних коштів значно зменшилося. Варто зазначити, що тільки кошти на виплату заробітної плати для всіх 36-ти аналогічних установ було зменшено на 160 млн грн.

 

“Оскільки зараз, згідно з постановою уряду, мінімальна заробітна плата збільшується до 3 200 гривень, то коли ми побачили свій кошторис, виявилося, що на січень цього року маємо 27% від необхідного”, - констатує Василь Лазоришинець.

 

На думку професора, в цьому році виникла катастрофічна ситуація з нестачею виділених державних коштів для забезпечення області серцево-судинних захворювань. У підсумку, на сьогоднішній день в Україні 68% смертності від серцево-судинних патологій.

 

“Кардіохірургічними операціями ми забезпечуємо населення України “на цілих” 13,1%, і зараз можна спрогнозувати, що ця цифра, на жаль, ще більше знизиться. Досить звернути увагу на розцінки. Наприклад, заміна клапана на сьогоднішній день коштує 100-120 тис.грн., то який українець дозволить собі таку операцію за нинішні зарплати? Це для мене залишається загадкою”, - резюмував Василь Лазоришинець.

 

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі